Chociaż temperatury na zewnątrz rosną i coraz mniej myślimy o okresie grzewczym, ocieplenie domu najlepiej wykonać właśnie w sezonie wiosenno-letnim. Dobry materiał izolacyjny stanowi sporą część sukcesu zarówno w przypadku termomodernizacji starych budynków, jak i nowych inwestycji. To także spora oszczędność na ogrzewaniu lub schładzaniu. Przy stale rosnących kosztach energii – decyzja jest oczywista – jeżeli nasz dom wymaga izolacji, warto ją wykonać i to jak najszybciej.

Termomodernizacja oraz budowa nowych budynków z uwzględnieniem wymogów w zakresie energooszczędności może zredukować straty energii nawet o ponad połowę. Na dobre parametry izolacyjne obiektu wpływa szereg czynników np. odpowiednia stolarka okienna. Jednak nawet najbardziej szczelne okna z wieloszybowymi pakietami nie ochronią wnętrza budynku, jeśli ściany nie zostaną odpowiednio zabezpieczone.

Dobra izolacja – komfort cieplny i ekonomiczny

Szacuje się, że straty energii cieplnej są wynikiem przenikania ciepła przez niezabezpieczone termicznie przegrody aż w 1/3! Standardowe dobre ocieplenie domu jednorodzinnego przez jeden okres grzewczy, daje co najmniej kilka tysięcy złotych oszczędności na ogrzewaniu. Warto zainwestować w dobry materiał izolacyjny, żeby utrzymać komfort cieplny (i ekonomiczny) przez kolejne sezony.

Systemy ociepleń KABE

Styropian – lekki i mało nasiąkliwy materiał izolacyjny

W ofercie Farby KABE dostępne są systemy ociepleń, w których skład wchodzą różne rodzaje farb i tynków warstwy wykończeniowej. Funkcję izolatora pełni w nich styropian EPS. Ocieplenie styropianem, dzięki prostej technologii wykonania oraz wieloletniej trwałości, sprawdza się zarówno przy ocieplaniu budynków nowo wznoszonych, jak i termomodernizacji już istniejących obiektów. Styropian jest materiałem skutecznym, jeśli chodzi o parametry izolacyjne i jednocześnie ekonomicznym, ze względu na łatwą technologię montażu i niskie koszty realizacji. Wśród systemów ociepleń KABE opartych na styropianie proponujemy m.in. KABE THERM RENO, KABE THERM EPS, KABE THERM AVANT.

Wełna mineralna – niepalny, oddychający i tłumiący dźwięki  materiał izolacyjny

Innym wariantem są systemy na bazie wełny mineralnej – jej przewagę nad styropianem stanowi z pewnością niepalność. Poza doskonałą izolacyjnością, gwarantuje też izolację akustyczną i paroprzepuszczalność. Swobodny przepływ pary wodnej przez wełnę, jak i całą przegrodę, w połączeniu z innymi komponentami systemu ociepleń, przyczynia się do zachowania właściwego mikroklimatu pomieszczeń. W ofercie Farby KABE znajdziesz systemy ociepleń oparte na wełnie – do izolacji ścian zewnętrznych KABE THERM MW, ścian od wewnątrz KABE THERM IN MW oraz systemy do ocieplenia stropów od dołu np. w garażach, piwnicach KABE THERM SG.

Materiał izolacyjny jest bardzo ważnym elementem systemów ociepleń. Właściwie dobrany i zaprojektowany materiał dociepleniowy o wysokiej izolacyjności oraz współczynniku przewodzenia ciepła wpływa na energooszczędność i dobry klimat naszych domów. Wiosna, lato i wczesna jesień to najlepszy czas na ocieplenie budynku co wpłynie na osiągnięcie oszczędności zimą jak i podczas upalnych letnich dni (zmniejszając zużycie energii na ogrzewanie lub schładzanie pomieszczeń).

Supreme Poradnik