System ociepleń to kompleksowe rozwiązanie przeznaczone do elewacji, zarówno w budynkach nowych, jak i poddawanych termomodernizacji. W skład systemu ocieplenia wchodzi cała grupa komponentów takich jak kleje, grunty, tynki, farby oraz materiał termoizolacyjne. 

Jednym z najbardziej znanych sposobów na ocieplanie budynków jest wykorzystanie styropianu. Materiał ten pozwala na obniżenie kosztów ogrzewania nieruchomości, gdyż cechuje go bardzo wysoki poziom utrzymywania ciepła. Zwiększa też ochronę ścian przed działaniem niekorzystnych warunków zewnętrznych. W ofercie Farby KABE znajduje się wiele systemów ociepleń opartych właśnie na styropianie, które umożliwiają osiągniecie optymalnych parametrów izolacyjnych i uzyskanie ciepłego, komfortowego wnętrza.

Styropian – skuteczna i ekonomiczna termoizolacja

Materiały termoizolacyjne, takie jak styropian, często stosowane są na ścianach budynków w systemach ociepleń. Styropian to materiał lekki, łatwy w obróbce i ekonomiczny, a przy tym skuteczny, jeśli chodzi o poprawę izolacji termicznej, nic więc dziwnego, że często wybierany jest przez inwestorów.   

Systemy ociepleń oparte na styropianie

W ofercie Farby KABE mamy wiele systemów ociepleń, w których funkcję izolatora pełni styropianu EPS. W skład tych systemów wchodzą róże rodzaje farb i tynków warstwy wykończeniowej, także dekoracyjne efekty np. deski czy betonu architektonicznego.  

Do renowacji już ocieplonych budynków lub do ocieplenia nowych domów polecamy system KABE THERM RENO. To najpopularniejszy system ocieplania ścian zewnętrznych budynków oraz docieplania ścian z istniejącym systemem na bazie styropianu, który może być stosowany zarówno na ścianach nowych, jak i przy renowacji już istniejących. Warstwę zewnętrzną systemu można wykonać przy użyciu tynków akrylowych PERMURO, PERMURO AKORD, polikrzemianowych NOVALIT T, NOVALIT T AKORD lub silikonowych ARMASIL T, ARMASIL T AKORD.

Czas na termomodernizację?

Polecamy KABE THERM EPSsystem, który ze względu na łatwą technologię montażu oraz niskie koszty realizacji – stosowany jest najczęściej przy termomodernizacji budynków wykonanych w starych energochłonnych technologiach. Warstwę zewnętrzną można wykonać przy użyciu tynków silikonowych, polikrzemianowych, akrylowych oraz mineralnych MINERALIT T i MINERALIT T AKORD. W przypadku systemu KABE THERM AVANT warstwę zewnętrzną wykonuje się za pomocą strukturalnych tynków silikonowych SILCO T AVANT, silikatowo-silikonowych SiSi AVANT lub akrylowych PERMURO AVANT.

Myślisz o efekcie dekoracyjnym?

KABE THERM MARMURIT/MOZAIKER to system ocieplania budynków z mozaikową zewnętrzną wyprawą tynkarską oraz dekoracyjnymi wyprawami imitującymi okładzinę kamienną. Materiałem zewnętrznej warstwy są strukturalne tynki mozaikowe nakładane ręcznie MARMURIT i MOZAIKER DECOR oraz nakładane natryskowo MOZAIKER AKORD. Przy systemach KABE THERM MARMURIT COLORATO/MOZAIKER COLORATO warstwę zewnętrzną wykonuje się z kolei przy użyciu strukturalnych tynków mozaikowych nakładanych ręcznie MARMURIT COLORATO oraz nakładanych maszynowo MOZAIKER AKORD COLORATO.

W ofercie produktowej Farby KABE znajdziemy też system KABE THERM ELASTO do ocieplania ścian zewnętrznych budynków na bazie styropianu o wysokiej wytrzymałości na uszkodzenia mechaniczne. Ten system pozwala na wykonanie dekoracyjnych efektów cegły i betonu architektonicznego. KABE THERM CK jest natomiast zestawem materiałów przeznaczonych do ocieplania ścian zewnętrznych budynków na bazie styropianu z okładziną ceramiczną, klinkierową lub kamienną. KABE THERM EPS ELASTOLITH/HAAKSBERGEN  systemem ocieplania budynków z zewnętrzną okładziną w postaci elastycznych płytek klinkierowych, a KABE THERM DECOR EFFECT to wyjątkowy system, w którym warstwę wierzchnią stanowi strukturalna okładzina z gotowych paneli elewacyjnych KABE DECOR EFFECT (np. o strukturze deski) malowanych farbą podkładową AKRYLATEX i farbą laserunkową LAZUR Z/W.

Ocieplenie styropianem, dzięki prostej technologii wykonania oraz wieloletniej trwałości, to sprawdzony sposób na nowoczesne i estetyczne wykończenia zarówno przy ocieplaniu budynków nowo wznoszonych, jak i termorenowacji już istniejących. Szeroka gama produktów FARBY KABE, w tym wariantów kolorystycznych warstwy wierzchniej pozwala na dopasowanie wykończenia ścian do innych elementów elewacji.

Supreme Poradnik