Beżowy salon z dodatkiem szarości czy szary z dodatkiem beżu? Mimo że te kolory są neutralne i zbliżone, możliwości aranżacji ścian jest wiele – przedstawiamy kilka propozycji.

Jak połączyć beż i szarość w salonie?

Zarówno beż, jak i szarość mają różne odcienie – można stworzyć wnętrze monochromatyczne i połączyć kremowy z cappuccino i karmelowym czy antracytowy z gołębim. Taka zabawa odcieniami farb to operowanie głębią, które pomoże optycznie zmienić proporcje pomieszczenia. Alternatywą dla tych rozwiązań jest kompromis i wybór koloru greige – to mieszanka, szary beż lub beżowa szarość.

Ułatwieniem w podjęciu decyzji będzie wzornik FARBwerk 4 od Farby KABE, w którym można znaleźć odcienie brązu, beżu, szlachetnej, zielonkawej szarości i surowego betonu. Cieplejsze tony piaskowego beżu i fioletowej szarości występują natomiast w palecie FARBwerk 3. Wzorniki zostały skomponowane przez kolorystów, projektantów i architektów, dlatego wszystkie barwy pasują do siebie idealnie i pozwalają na bezpieczne dobranie dowolnego zestawu kolorów na ściany.

Efekty dekoracyjne w beżach i szarościach

Beżowy i szary są neutralne, spokojne i ponadczasowe. Tworzą udany duet i wpisują się w modny styl quiet luxury. Aby nieco przełamać monotonię kolorystyczną, można eksperymentować z materiałem, formą czy fakturą ściany.

Najłatwiej to uzyskać dzięki efektom dekoracyjnym Farby KABE. W beżach i szarościach występuje np. efekt betonu na ścianie. Jego najpopularniejsze odcienie to: naturalny, szary, grafitowy i antracytowy. Stylowymi akcentami będą także efekt deski odciskanej albo klejonej w kolorze brzozy, wierzby i szarym, także w wersji postarzanej.

W przypadku wykonywania efektu deski w salonie należy zastosować farbę lateksową AKRYLATEX W lub PROLATEX oraz farbę laserunkową LAZUR Z/W w kolorze wybranego efektu deski według wzornika efektu deski Farby KABE.

Efekt cegły dostępny jest w szerokiej gamie kolorystycznej i można go uzyskać zarówno przy użyciu modelowanych tynków (ARMASIL, NOVALIT, PERMURO), jak i natryskowych tynków mozaikowych (MOZAIKER AKORD COLORATO). Może mieć formę klasycznego ułożenia cegły, postać cegły bostońskiej lub starej cegły, muru polskiego lub kamienia. Masę tynkarską można zabarwić na wybrany kolor cegły, także w odcieniach beżu lub szarości – nie musi być tradycyjnie czerwona czy brązowa.

Beże i szarości z błyskiem

Imitacja okładziny kamiennej w salonie? To możliwe dzięki mozaikowej masie tynkarskiej z dużymi, błyszczącymi płatkami miki MOZAIKER DECOR. Błyszczące drobinki nadają charakter wykańczanej powierzchni, sprawiając, że mieni się ona różnymi kolorami, w zależności od padającego światła. W kolekcji MOZAIKER DECOR jest dostępna szeroka paleta kolorów. W salonie beżowo-szarym można zastosować odcienie agatu, barytu, boksytu, gabro, halitu, jury, karbonu, perlitu czy talku.

Niepowtarzalne efekty dekoracyjne pozwoli uzyskać masa MARMURIT COLORATO w odcieniu anglezytu, kalcytu, bursztynu, jaspisu, awenturynu lub róży pustyni, które mają w sobie zarówno tony szarości, jak i beżu – są zestawione w różnych kompilacjach. Interesującym rozwiązaniem jest mozaikowy tynk natryskowy o wysokich walorach dekoracyjnych z połyskującą miką MOZAIKER AKORD COLORATO, który daje możliwość indywidualizacji.

Oprócz wysokich walorów dekoracyjnych i estetycznych tynki dekoracyjne Farby KABE wykazują wysoką odporność na uszkodzenia mechaniczne.

Dzięki wymienionym produktom można stworzyć własne kompozycje w szerokiej gamie kolorystycznej w programie MIKSUJ MOZAIKI dostępnym na stronie Farby KABE i dopasować dekorację tynku na ścianie do wizji salonu w beżu i szarości.

Supreme Poradnik