Plamy i zacieki na ścianach to elementy, które psują estetykę wnętrza, ale mogą pojawić się w różnych okolicznościach. Na szczęście można się ich pozbyć szybko i skutecznie! Jak? Dzięki farbie MILAMAT od Farby KABE.

Sprawdzona farba na uciążliwe zabrudzenia

MILAMAT to farba dyspersyjna do wewnętrznych ścian i sufitów, która została stworzona do walki z plamami i wykonywania renowacyjnych powłok malarskich. Poradzi sobie z najgorszymi zabrudzeniami, trudnymi do usunięcia zanieczyszczeniami z sadzy, nikotyny czy wyschniętymi śladami po zaciekach wodnych. Możesz zapomnieć o domowych sposobach usuwania plam ze ścian. MILAMAT jest najlepszym, najbardziej efektywnym i efektownym rozwiązaniem.

Można nią malować nie tylko podłoża mineralne, czyli tynki cementowe, cementowo-wapienne, wapienne i gipsowe oraz płyty gipsowo-kartonowe, lecz również podłoża pokryte dobrze związaną powłoką na bazie tworzyw sztucznych.


Proces usuwania plam i zacieków ze ściany

Przed przystąpieniem do malowania farbą MILAMAT należy odpowiednio przygotować podłoże. Trzeba pamiętać, że podłoża chłonne lub pyliste, silnie kredujące wymagają zagruntowania. Można do tego celu wykorzystać preparat BUDOGRUNT WG. W przypadku podłoży gipsowych lub niejednorodnych doskonale sprawdzi się podkład AQUALIT od Farby KABE.

W przypadku dużych, głębokich nierówności powierzchni ścianę należy wstępnie wyrównać. W tym celu zaleca się użycie zaprawy KOMBI FINISZ. Później należy całą powłokę wygładzić masą szpachlową PROFINISZ.

W zależności od stopnia zabrudzenia powierzchni farbę MILAMAT trzeba nanieść w jednej lub dwóch warstwach. Niektóre zabrudzenia mogą wymagać dodatkowej warstwy malowania. To farba wodorozcieńczalna, jednak izolowanie plam łączy się z koniecznością zastosowania farby w wersji nierozcieńczonej – to ważna wskazówka, o której lepiej nie zapomnieć – wtedy osiągniemy idealny efekt. Drugą warstwę należy nakładać po wyschnięciu pierwszej, czyli po upływie przynajmniej 3-4 godzin. Ostatnim etapem jest pomalowanie całej powierzchni farbą MILAMAT lub inną farbą do wnętrz Farby KABE. Zalecamy aby wykonać próbne malowanie w celu sprawdzenia i akceptacji przyczepności oraz efektu końcowego.


Biała farba do renowacji ścian i sufitów

MILAMAT występuje w kolorze białym i jest stosowana we wnętrzach budynków do wykonywania zarówno podkładowych, jak i nawierzchniowych powłok malarskich. Jeśli jest zastosowana do wyizolowania uciążliwych plam i jako farba podkładowa, można ją pokryć inną farbą w dowolnym kolorze, np. produktem PROLATEX Farby KABE wykonać warstwę nawierzchniową na ścianie, a farbą OPTILATEX Farby KABE na suficie.

MILAMAT skutecznie izoluje najbardziej uporczywe zabrudzenia, dlatego sprawdzi się w pomieszczeniach, w których wystąpiły problemy z utrzymaniem ścian w czystości. Warto podkreślić, że MILAMAT cechuje się dużą odpornością na zmywanie i szorowanie. Jest farbą matową, co sprawia, że powierzchnia nią pokryta nie odbija światła i wywołuje wrażenie gładkiej, nawet jeśli są na niej jakieś nierówności. Matowa powłoka niweluje refleksy świetlne na ścianach i suficie.

Warto podkreślić, że utworzona przez MILAMAT powłoka nie ma widocznych obcych wtrąceń, spękań i pomarszczeń, a jej barwa jest zgodna ze wzorem. Efekt po usunięciu plam i zacieków zadowoli nawet najbardziej wymagających użytkowników.

Supreme Poradnik