Sektor budowlany to obszar, w którym w ostatnich latach wiele się dzieje w kontekście zrównoważonego rozwoju i działań proekologicznych. Chociaż farby stanowią relatywnie niewielką część elementu budowlanego, ich producenci wychodzą naprzeciw europejskim wymogom w zakresie wpływu na środowisko naturalne. W firmie Farby KABE również wychodzimy naprzeciw potrzebom inwestorów i użytkowników wnętrz. Farby ekologiczne Profilatex, Prolatex oraz Aquatex nie wpływają negatywnie na środowisko, ale także na nasze zdrowie.

Farby ekologiczne – dlaczego warto?

Dobrej jakości farba, która jest bezpieczna i ekologiczna to taka, która ma skład pozbawiony szkodliwych substancji a w szczególności (LZO) lotnych związków organicznych. Aby mieć pewność, że wybrana farba jest ekologiczna należy sprawdzić jej skład. W składzie takich farb nie powinny się znajdować rozpuszczalniki czy amoniak.

Poszanowanie planety

Produkty FARBY KABE POLSKA Sp. z o.o., są wytwarzane z najwyższej jakości surowców przy użyciu nowoczesnych szwajcarskich technologii i receptur dodatkowo wykorzystujemy w coraz większym  stopniu odnawialne źródła energii co bezpośrednio przekłada się na ochronę naszej planety.

Zdrowe budynki z certyfikatami LEED i BREEAM

Coraz popularniejsze stają się także certyfikacje LEED i BREAAM – zielone budownictwo to nowy, dobry standard – standard, który stopniowo przestaje być fakultatywnym wyborem. Sytuacja na świecie znajduje odzwierciedlenie w zaostrzających się wymogach poszanowania przyrody i budowania w duchu zrównoważonego rozwoju. W kolejnych latach możemy się jednak spodziewać, że proekologiczne rozwiązania będą obligatoryjne. Na ten moment, również w Polsce, obserwujemy, że zdecydowanie większym zainteresowaniem inwestorów i najemców cieszą się obiekty z zielonymi certyfikatami, a do ich wykończenia stosuje się tylko farby ekologiczne ze specjalnym certyfikatami. Między innymi mają je produkty Profilatex, Prolatex oraz Aquatex. Certyfikaty te jak i atest PZH nie jako świadczą o tym iż farby te są bezpieczne dla natury i dla nas jak i ekologiczne.

Profilatex, Prolatex oraz Aquatex – dla dobra ludzi, planety, budynków

Farby Profilatex, Prolatex oraz Aquatex to produkty wysokiej jakości, która widoczna jest zarówno podczas eksploatacji, w ekskluzywnym efekcie wykończenia powierzchni, jak i w standardzie prozdrowotnym. Poza odpornością i szlachetnym wyglądem powłoki, każda z farb należy do grupy wysoko ekologicznych produktów ze znakiem ECO GOLD „0” LZO. Farby te spełniają wymagania w zakresie certyfikacji budynków według LEED/BREEAM. I właśnie ze względu na wysokiej jakości skład mogą być stosowane nie tylko w pokojach dzieci i innych pomieszczeniach w domu lub mieszkaniu, ale także w „zielonych biurach”, w których realizuje się postulaty ESG. Poza tym doskonale nadają się do pokrywania ścian w szpitalach, salach zabiegowych, operacyjnych oraz gabinetach lekarskich.

Supreme Poradnik