Wymagający deweloperzy, dla których istotna jest jakość wykorzystywanych materiałów, wybierają produkty Farby KABE. Szczególną popularnością w branży deweloperskiej cieszy się farba Aquatex. Można nawet stwierdzić, że jest to ulubiona farba deweloperów! Dlaczego tak chętnie decydują się oni na farbę Aquatex? Oto kilka powodów:

Powód nr 1: matowość i gładkość ścian stopień połysku

Farba Aquatex jest produktem głęboko matowym. Można nią wykonywać ochronno-dekoracyjne powłoki malarskie wewnętrzne. Jako farba antyrefleksyjna redukuje refleksy świetlne refleksów świetlnych, co nie tylko nadaje wnętrzu szlachetny wygląd, ale optycznie wyrównuje powierzchnie. Gładkie ściany to eleganckie wnętrze.

Powód nr 2: uniwersalność

Deweloperzy doceniają także to, że Aquatex to farba uniwersalna i można ją stosować w różnych punktach domu – zarówno „mokrych” typu kuchnie, pralnie, łazienki, przyziemie budynku (w których szczególnie sprawdzi się na sufitach i górnych powierzchniach ścian), jak i w salonach, pokojach, sypialniach czy pomieszczeniach gospodarczych lub biurowych. Wilgotność powietrza w pomieszczeniach pomalowanych farbą Aquatex regulowana jest w sposób naturalny, ponieważ produkt ten nie zmienia właściwości retencyjnych podłoża. Proces przyjmowania i oddawania wilgoci przez ściany przebiega naturalnie – farba jest oddychająca, cechuje się wyjątkową paroprzepuszczalnością i dzięki niej zmniejsza się zawartość wilgoci w budynku. Znacząco obniża ryzyko  pojawiania się pleśni i grzybów oraz poprawia komfort i higienę wewnątrz budynku.

Powód nr 3: malowanie bez gruntowania

Do zalet farby Aquatex docenianych przez deweloperów należy to, że doskonale przylega do podłoża i można ją zastosować bez białkowania i gruntowania, a przy tym gwarantuje doskonałe krycie. Ogranicza to cykle robocze w ramach inwestycji – malowanie odbywa się w dwóch cyklach roboczych. Wiąże się z oszczędnością czasu i pieniędzy, bez straty na jakości. Zyskują nie tylko deweloperzy, ale i inwestorzy, przyszli użytkownicy budynku.

Dla deweloperów i planowania prac budowlanych ważny jest także fakt, że nowe podłoże mineralne, czyli tynki cementowe i cementowo-wapienne mogą być pomalowane farbą Aquatex już po 14 dniach od ich wykonania.

Powód nr 4: ekologiczność

Aquatex, produkt o mineralnym charakterze, jest farbą ekologiczną i bezpieczną dla zdrowia, o czym świadczy nadane jej oznaczenie ECO GOLD. Ponadto spełnia wymagania w zakresie certyfikacji budynków LEED i BREEAM i może być stosowana w realizacji inwestycji w ramach budownictwa ekologicznego.

W praktyce oznacza to, że deweloper, decydując się na zastosowanie farby Aquatex, dba o komfort, portfel i zdrowie swoich klientów. Inwestorzy mogą dłużej cieszyć się estetycznym wnętrzem bez konieczności szybkiego ponownego malowania.

Powód nr 5: szeroki wybór kolorów

Dyspersyjno-krzemianowa farba nawierzchniowa Aquatex standardowo jest dostępna w kolorze białym, ale spektrum możliwych kolorów jest szerokie. Na zamówienie klienta zostanie przygotowana w wybranym kolorze ze wzornika KABE. Można również uzyskać kolory pastelowe według dostarczonego wzoru.

Farba Aquatex to propozycja idealna dla deweloperów, którzy szukają rozwiązania łączącego wysoką, szwajcarską jakość z łatwością aplikacji oraz oszczędnością czasu i pracy.

Supreme Poradnik