Minimalizm cieszy się niesłabnącą popularnością w aranżacji wnętrz biznesowych. Kluczową rolę odgrywa kolor ścian – biel jest idealnym wyborem dla minimalistycznego biura. Nie tylko wygląda estetycznie, wbrew pozorom może być również praktyczna. Wystarczy postawić na odpowiednią farbę!

Na rynku dostępne są różne rodzaje białych farb, ale nie każda z nich będzie się nadawać do wnętrz firmowych. Na jakie właściwości należy zwrócić uwagę, aby uzyskać jak najlepszy efekt wizualny i uczynić z biura najlepszą wizytówkę firmy?

Uniwersalność i minimalizm bieli

Biały kolor na ścianach jest uniwersalny i łatwo go połączyć zarówno z innymi kolorami, jak i dekoracjami lub meblami biurowymi. Daje duże pole do popisu aranżacyjnego. Biel optycznie powiększa przestrzeń i odbija światło, przez co pomieszczenie staje się jaśniejsze, bardziej przyjazne. Tę właściwość warto wykorzystać zwłaszcza w przypadku niewielkich i ciemnych gabinetów.

Biuro w stylu minimalistycznym stanowi idealne miejsce do pracy, ponieważ przestrzeń o elementach i bodźcach zredukowanych do niezbędnego minimum pozwala skupić się na obowiązkach, sprzyja koncentracji, kreatywności i efektywności. Biel na ścianach może zwiększyć wydajność pracowników! Wygląda profesjonalnie, wprowadza spokój i harmonię, nie rozprasza myśli i nie działa na emocje tak pobudzająco jak inne kolory czy wzory. Doceni ją każdy zwolennik estetycznego porządku i mentalnego ładu.

Czyste i bezpieczne białe farby do biura

Jeśli chodzi o czystość i utrzymanie schludnego wyglądu ścian jak najdłużej, warto wybrać białą farbę o wysokiej odporności na działanie wilgoci, zabrudzenia i szorowanie. Biura i prowadzące do nich korytarze jako ciągi komunikacyjne o dużym natężeniu ruchu są wyjątkowo podatne na zanieczyszczenie i uszkodzenia. Pokrycie ścian farbą odporną na szorowanie na mokro oraz zmywanie wodorozcieńczalnymi detergentami czy preparatami dezynfekującymi ma znaczenie dla finansów przedsiębiorstwa. Biała farba, która jest łatwo zmywalna, pozwala na szybkie usunięcie powstałych plam, bez konieczności wcześniejszego odświeżania, malowania renowacyjnego, co oznacza optymalizację kosztów i oszczędności.

Wybór farby do biura to kwestia związana z bezpieczeństwem pracowników i ochroną środowiska. W biurowcach wzniesionych zgodnie z zasadami budownictwa zrównoważonego ważne jest to, by farba nawierzchniowa spełniała wymagania w zakresie certyfikacji budynków według LEED/BREEAM jak farby lateksowe PROLATEX i PROFILATEX firmy Farby KABE. Są one ekologiczne, przyjazne dla ludzi i natury, ponieważ nie zawierają formaldehydów i LZO (lotnych związków organicznych).

Białe i matowe ściany w biurze

Farby wewnętrzne marki Farby KABE ze względu na swoje parametry doskonale sprawdzą się w biurze i pomogą ukształtować jego wizerunek architektoniczny z uwzględnieniem wytycznych identyfikacji wizualnej firmy.

Supreme Poradnik