Wśród farb elewacyjnych produkt NOVALIT F zajmuje miejsce szczególne. To mineralna farba nawierzchniowa, która zaskakuje swoimi możliwościami i spełnia oczekiwania najbardziej wymagających inwestorów. Doskonale sprawdza się do pierwotnego i renowacyjnego wykonywania powłok malarskich na elewacji budynków. Jest odporna na działanie niekorzystnych warunków atmosferycznych, promieniowania słonecznego i zanieczyszczeń – mineralny charakter powłoki zapewnia wysoką trwałość. W tym produkcie marki Farby KABE bazowym środkiem wiążącym jest specjalnie modyfikowane potasowe szkło wodne.

Uniwersalna i praktyczna farba elewacyjna

NOVALIT F cechuje duża uniwersalność – wykorzystuje się ją zarówno w celach dekoracyjnych, jak i ochronnych. Może być stosowana nie tylko na podłożach mineralnych jak tradycyjne tynki wapienne, wapienno-cementowe czy cementowe, cienkowarstwowe tynki mineralne, krzemianowe/silikatowe czy polikrzemianowe, ale i na powierzchniach pokrytych powłokami, wyprawami na bazie tworzyw sztucznych, gdy wymagana jest mineralna powłoka malarska. Warto podkreślić, że jest przeznaczona także do wykonywania powłok malarskich w systemach ociepleń na bazie styropianu oraz wełny mineralnej.

Fachowcy doceniają to, że farba NOVALIT F jest łatwa w aplikacji. Można ją nanosić pędzlem, wałkiem oraz metodą natryskową i długo zachowuje estetyczny wygląd. Charakteryzuje się podwyższoną odpornością na zmiany warunków atmosferycznych podczas aplikacji i wiązania.


Elewacja bez glonów i grzybów

Przed malowaniem farbą NOVALIT F zagruntować chłonne podłoża mineralne preparatem NOVALIT GF. Podłoża o niskiej zwilżalności (jak np. dyspersyjne powłoki malarskie lub wyprawy tynkarskie na bazie tworzyw sztucznych) nie gruntować. Takie podłoże wystarczy zmyć wodą z dodatkiem preparatu Cleanforce.

Farba elewacyjna NOVALIT F tworzy mikroporowatą strukturę, która zachowuje niską nasiąkliwość powierzchniową i wysoką paroprzepuszczalność. Ta cecha zapobiega powstawaniu pleśni, glonów i grzybów na ścianach. Można skorzystać z dodatkowej usługi wzmocnienia produktu o specjalny preparat zabezpieczający. To opcja przydatna zwłaszcza przy renowacji systemów ociepleń oraz przy malowaniu elewacji w miejscach zacienionych, o podwyższonej wilgotności i dużej koncentracji roślin. Szczegóły znaleźć można w karcie technicznej produktu.

Wymarzony kolor elewacji

Matowa farba NOVALIT F jest dostępna w szerokiej palecie kolorów, która pozwala na uzyskanie indywidualnego efektu. Można postawić na naturalną biel i barwy ze wzornika KABE oraz na wybrane kolory ze wzornika NCS. Jeśli użytkownik chciałby jeszcze bardziej zindywidualizować kolor elewacji, może zamówić farbę NOVALIT F w odcieniu według dostarczonego wzoru. Taka personalizacja kolorystyczna jest możliwa dzięki użyciu pigmentów nieorganicznych. W ten łatwy i przyjemny sposób zaprojektujesz niepowtarzalną aranżację kolorystyczną dla swojego budynku.

NOVALIT F to farba, która zapewni budynkom mieszkalnym i firmowym piękny i trwały wygląd przez wiele lat.

Supreme Poradnik