Kolory ziemi to neutralne barwy nawiązujące do elementów występujących w przyrodzie, obejmujące brązy, beże, delikatne szarości, zgaszone, przybrudzone zielenie. Z czym je łączyć i jak je wykorzystać do aranżacji wnętrz? Przy malowaniu ścian inspiracji dostarczy wzornik FARBwerk 4, który jest pełen naturalnych połączeń kolorystycznych.

Geneza wzornika FARBwerk 4

Paleta FARBwerk 4 stanowi wachlarz kolorów ziemi, drewna i kamienia. Zainspirowana została naturą i kolorystyką różnych epok architektonicznych, w których materiały naturalne były podstawowym budulcem i formą ozdoby dla powstających budynków. Różnorodne odcienie piaskowca odgrywały znaczącą rolę w architekturze przez wiele stuleci i miały wpływ na dobór kolorystyczny propozycji do wzornika FARBwerk 4. Wśród nich znalazły się brązy, beże i szlachetna zielonkawa szarość.

Obok piaskowca to surowy beton stał się materiałem, który zainspirował specjalistów Farby KABE do tego, by włączyć do czwartej palety bogactwo betonowych tonów – kolorów w szerokiej skali szarości. Na kartach historii budownictwa szczególnie zapisały się także elementy drewniane, tak chętnie wkomponowywane w konstrukcję i dekorację budowli, dlatego we wzorniku znalazły się nawiązania do ich różnych odcieni i tonów: począwszy od brązów zszarzałych, przez wyraziste kasztanowe i mahoniowe, na hebanowych skończywszy.

Kolory ziemi – ponadczasowa baza

Opisywany wzornik Farby KABE pozwala podkreślić naturalny, ekologiczny i przyjazny charakter wnętrza. Dzięki kolorom ziemi w nim zawartym możemy stworzyć uniwersalną i ponadczasową bazę nawet do najbardziej szalonej aranżacji pomieszczenia. Te kolory sprawdzą się w całym domu, są łatwe do łączenia ze sobą i do zaadaptowania do różnych stylów. Dają ogrom możliwości aranżacyjnych, ponieważ wpisują się w estetykę nowoczesną, industrialną, skandynawską, japandi, minimalistyczną, klasyczną, eko, rustykalną, kolonialną i boho. Tak naprawdę nie wychodzą z mody i nie podlegają trendom, dlatego wnętrze nimi pomalowane się nie starzeje, nie wymaga częstych metamorfoz. Jako kolory neutralne współgrają z innymi, także mocniejszymi barwami z pozostałych wzorników Farby KABE i pozwalają na szybką zmianę aranżacji wnętrza przez np. wymianę dodatków czy mebli, bez konieczności przemalowania ścian.

Paleta FARBwerk 4 ma wymiar praktyczny – jej jaśniejsze odcienie rozjaśniają pokój i mogą go optycznie powiększyć, co docenią właściciele małych pomieszczeń z ograniczoną ekspozycją na światło dzienne. Dla równowagi do jasnych barw, we wzorniku znajdują się także ciemniejsze akcenty, podbijające kontrast, które pozwolą utrzymać dobre proporcje wizualne i stworzyć harmonijną, przyjemną dla oka całość – elegancką i wyrafinowaną albo ciepłą i przytulną, w zależności od indywidualnych założeń.

Zalety wzorników FARBwerk

Wzorniki FARBwerk marki Farby KABE to narzędzia umożliwiające perfekcyjne skomponowanie zestawień kolorystycznych. Są wyjątkowo praktyczne – zawierają różne kolory, które są odpowiednio usystematyzowane i wszystkie pasują do siebie idealnie. Eliminuje to ryzyko błędu, dając jednocześnie swobodę wyboru. Kolory z palety można łączyć ze sobą w różnych proporcjach i kontrastach – za każdym razem mamy gwarancję bezpiecznego wykreowania dowolnego zestawu kolorów.

Supreme Poradnik