Jesienią chętniej spędzamy czas w domu. Warto zadbać o to, by jego wnętrze było funkcjonalne, estetyczne i przytulne. To dobry moment na odświeżenie i zmianę kolorystyki ścian. Jak samodzielnie wybrać kolory wnętrz i elewacji domu z łatwością i bez ryzyka błędu, za to z gwarancją spektakularnego efektu wizualnego? Gdzie szukać inspiracji? We wzornikach kolorów FARBwerk Farby KABE!

Niezawodne sposoby na idealne kolory ścian

Wzornik FARBwerk upraszcza proces doboru i zestawiania kolorów. Jest profesjonalnym narzędziem do analizy kolorystycznej wnętrza i zewnętrza domu, które może służyć zarówno specjalistom, jak i amatorom. Eksperci KABE we współpracy z kolorystami i projektantami wyselekcjonowali 390 odcieni, które zostały podzielone na cztery palety kolorystyczne. Każdy wzornik FARBwerk zawiera kilkadziesiąt idealnie skomponowanych, usystematyzowanych kolorów, które można dowolnie ze sobą zestawiać, tworzyć nie tylko typowe czy stonowane, ale i zaskakujące połączenia kolorystyczne. Specjaliści KABE zadbali o to, by  miksowanie kolorów było maksymalnie łatwe, efektowne i bezpieczne – wszystkie odcienie we wzorniku doskonale do siebie pasują. Jest to duże ułatwienie w przypadku pracy koncepcyjnej nad aranżacją domu, mieszkania, biura prowadzonej na własną rękę – eliminuje ryzyko nietrafionych kolorów. Trudno nie dostrzec w tym rozwiązaniu źródła oszczędności związanych z uniknięciem kosztów zakupu nowych materiałów i ponownego malowania na inny kolor czy konsultacji z projektantem wnętrz.

Jesienne remonty

Czy jesień to dobry czas na remont lub metamorfozę wnętrza? Zdecydowanie tak! Obok wiosny jest najlepszą porą na malowanie. Warto przeczekać upały, ponieważ wysoka temperatura przyspiesza proces schnięcia farby, a wtedy pomalowana powierzchnia może być niejednolita, mieć wyraźne smugi i pomarszczenia, co nie będzie wyglądać estetycznie i nie pozwoli utworzyć mocnej powłoki o odpowiedniej jakości i trwałości.

Kolory jesieni inspirują

Barwy przyrody dostarczają niezliczonych inspiracji, zróżnicowanych w zależności od położenia geograficznego i pory roku. Przyroda jest doskonałą kolorystką i łącząc kolory, zawsze trafia w dziesiątkę, dlatego każdy ze wzorników FARBwerk Farby KABE inspirowany jest naturą.

Jakie kolory działają pozytywnie na nastrój? Te, które znajdują się we wzorniku FARBwerk 3. To paleta inspirowana naturalnymi, jesiennymi barwami, w których dużą rolę odgrywa światło. Kojarzą się one ze swojskim widokiem na pole pokryte łanami zbóż, lśniące w promieniach zachodzącego słońca albo z egzotycznym krajobrazem afrykańskich sawann i pustyń. Emanujące ciepłem i pełne blasku żółcie, pomarańcze, czerwienie, fiolety i brązy nadają wnętrzom elegancję, dodają energii i optymizmu. Niuanse kolorystyczne w postaci m.in. odcieni piasku, rdzawej ochry, cytrynowej żółci, czerwieni angielskiej dają różne możliwości aranżacji pomieszczeń.

Wśród odcieni z palety FARBwerk 3 znajdziesz takie, które należą do rodziny kolorystycznej kilku kolorów roku i sezonu jesienno-zimowego 2023/2024, wytypowanych przez ekspertów WGSN, Coloro i Instytutu Pantone. Mowa o Digital Lavender – rozbielonym fiolecie, Astro Dust – stonowanej czerwieni zakurzonego krajobrazu Marsa, Apricot Crush – pastelowym, wyblakłym na słońcu oranżu. Korzystając ze wzornika FARBwerk 3, można mieć pewność, że połączenia kolorystyczne będą nie tylko harmonijne, ale i mogą nawiązywać do aktualnych trendów.

Supreme Poradnik