Przyroda jest niezmiennie inspiracją dla kolorów w sztuce, modzie i aranżacji wnętrz. Niezależnie od tego, o jakich zestawieniach barw pomyślimy, w naturze zawsze wyglądają doskonale. Zachód słońca, kwiaty wśród zieleni, kamienista plaża, jesienny las… Te naturalnie idealne kompozycje stanowiły punkt odniesienia do stworzenia innowacyjnego narzędzia FARBwerk: 4 palety z perfekcyjnie dobranymi zestawieniami kolorystycznymi na produktach Farby Kabe to duże ułatwienie zwłaszcza dla profesjonalistów.

Czym są wzorniki FARBwerk?

390 wyselekcjonowanych kolorów usystematyzowanych w formie 4 palet to efekt wieloletniego doświadczenia w pracy ze specjalistami: kolorystami, architektami i projektantami, ale też pracy z produktami wysokiej jakości. W rezultacie stworzyliśmy unikatowe narzędzie – wzorniki FARBwerk, które pozwalają na dobranie dowolnego zestawu farb, z których wszystkie będą idealnie do siebie pasować. Palety wypełniliśmy, inspirując się kompozycjami naturalnie występującymi w przyrodzie. To swego rodzaju gwarancja, że dekorując elewację, powierzchnie mieszkalne czy przemysłowe, nie pomylimy się w doborze kolorów, które dzięki temu będą spójne i przyjemne w odbiorze, tak jak ma to miejsce w naturze.

Z FARBwerk wybierzemy lepiej i szybciej

To właśnie odróżnia wzornik FARBwerk Farby KABE od innych dostępnych na rynku – nie tylko szeroki wybór kolorów, ale też idealny dobór, co znacznie przyśpiesza proces decyzyjny, a następnie usprawnia zakup konkretnych produktów, które wykorzystamy w realizacji. To ważne, gdy aranżacjami zajmujemy się zawodowo, ale nie tylko. Jeśli jesteśmy „amatorami” wykańczania wnętrz i szukamy sprawdzonych rozwiązań do domu lub mieszkania, nic nie stoi na przeszkodzie, żeby zasugerować się paletą wzorników FARBwerk.      

FarbWerk

FARBwerk 1 – w szarych barwach też jest kolorowo

Pierwszy z zestawów – wzornik FARBwerk 1 poświęcony jest palecie odcieni szarych, ale do stworzenia harmonijnej kombinacji kolorystycznej wykorzystano też inne grupy barw kontrastowych i pozostałe palety kolorów. W tym pakiecie znajdziemy więc także brązy, żółcienie, kilka wariantów zieleni, niebieskiego, biel czy beże. Duże płaszczyzny możemy pokryć szarą farbą, dobierzemy też odpowiedni jasny odcień do pomalowania sufitu, a do detali, dekorów lub innych elementów możemy zastosować wspomniane już kontrastujące, intensywne kolory.   

Naturalnie występujące szarości w odcieniach kredy, brzozy, łupka i bazaltu są wybierane najczęściej w projektowaniu i dekorowaniu obiektów modernistycznych oraz industrialnych, ale też niezmiennie stosuje się je w dziedzinie renowacji obiektów zabytkowych (w tym sakralnych). Szarości są więc wyborem uniwersalnym, który sprawdzi się zarówno w przypadku wykończeń nowoczesnych, jak i tradycyjnych. Nie bez znaczenia jest fakt, że wybierając szarości, nie ogranicza nas ani metraż, ani przeznaczenie pomieszczenia. Salon, kuchnia, łazienka, pokój nastolatka, dom, nieduże mieszkanie czy biuro – wykończone w szarościach zawsze będzie miało klasę.

Supreme Poradnik