Jakim kolorem pomalować przedpokój?

Dla wielu osób przedpokój to wnętrze funkcjonalne, dlatego nie zwracają wystarczającej uwagi na jego aranżację. Tymczasem nawet jeśli jest to pomieszczenie przechodnie, dopasowanie go do stylu domu i mieszkania, a więc także dobranie właściwych kolorów ścian, może spowodować, że skromny przedpokój zrobi duże wrażenie.

Lustro, szafa i szafka na buty, krzesło czy pufa, aby wygodnie je założyć, wieszaki i może miejsce na klucze. Przedpokój dla wielu osób jest funkcjonalnym pomieszczeniem, w którym przebywa się dosłownie chwilę. Nic dziwnego, że jego wystrój często ogranicza się do umieszczenia koniecznych elementów — bez zwracania uwagi na aranżację, w tym kolory ścian. Tymczasem jest to przecież pomieszczenie reprezentacyjne, które widzą wszyscy, którym zostaną otwarte drzwi. To też ostatnie pomieszczenie, które widzimy my przed wyjściem do pracy, co może nas pozytywnie lub negatywnie nastawić na cały dzień. W tym artykule szczególną uwagę chcemy zwrócić na przedpokój i kolory ścian, które idealnie pasują do tego pomieszczenia.

Coraz częściej zdarza się, że między przedpokojem, a kolejnym wnętrzem nie ma jasno wyznaczonej granicy i z korytarza wchodzi się prosto do salonu czy salonu z kuchnią.

Dlatego dużo bardziej istotne niż dawniej, jest uzupełnianie się kolorów zastosowanych w poszczególnych pomieszczeniach domu czy mieszkania. Przy braku jasnych granic, pomalowanie obu pomieszczeń na jeden kolor lub wykorzystanie dwóch odcieni wprowadzi niezbędną harmonię.

Do przedpokoju warto wybierać jasne zimne kolory

Do przedpokoju warto wybierać jasne zimne kolory takie jak biały, szary, niebieski, zielony. Na jaki kolor pomalować sufit? Najlepiej na biało. Pozwoli to wizualnie zmienić proporcje niewielkiego przedpokoju. Aby stworzyć niezwykle urocze i przytulne wnętrze, wystarczy natomiast wybrać kolor z palety ciepłych pastelowych odcieni takich jak żółcienie, beże, pomarańcze czy czerwienie, które nie tylko optycznie przybliżają ściany do siebie, ale także rozjaśniają wnętrze, co w przedpokoju może być istotne.

Przedpokój jest tym pomieszczeniem, do którego można wprowadzić odrobinę szaleństwa poprzez takie kolory jak soczyste czerwienie, pomarańcze, fiolety, róże, żółcienie czy zielenie, a nawet czerń.

Nie tylko dodadzą one wnętrzu charakteru, ale także zrobią niezapomniane pierwsze wrażenie na gościach. Pomalowanie na intensywny kolor tylko jednej ze ścian wprowadzi równowagę, a uzupełnienie aranżacji kolorowymi dodatkami urozmaici ją. Nie należy także zapominać, że kolor oddziałuje na samopoczucie. A takie soczyste i odważne barwy nie tylko pozytywnie nastrajają na cały dzień, dodają energii i pewności siebie, ale także pozwalają z uśmiechem witać dom po powrocie po krótszej czy dłuższej nieobecności.

Chcesz wiedzieć więcej na ten temat? Przeczytaj artykuł: Jak kolor wpływa na samopoczucie.

Czeka Cię malowanie przedpokoju? Szukasz inspiracji i nie wiesz na jaki kolor się zdecydować? Skorzystaj z naszych wzorników kolorów — K oraz FARBwerk Farby Kabe, dzięki którym znajdziesz idealny odcień do przedpokoju.

Supreme Poradnik