Jakie kolory we wnętrzach będą modne w 2022 roku? Zgodnie z zapowiedziami w trendach pozostaną kolory ziemi, barwy symbolizujące spokój, nadzieję, ale pojawią się też akcenty mocno energetyczne. Prognozy kolorystyczne przewidują w aranżacjach optymizm i ukojenie. W sam raz na czas po minionym roku 2021 – dla wielu pełnym wyzwań i niepewności.

Prognozowane trendy kolorystyczne stanowią każdego roku inspirację nie tylko dla świata mody, ale projektowania i designu we wnętrzach. Zapowiedziane na rok 2022 barwy ze względu na swoją różnorodność z pewnością trafią w gusta wielu osób – zarówno tych, dla których dom jest przytulną ostoją, jak i kreatywną przestrzenią. Pozytywna energia z jednej strony, równowaga i ukojenie z drugiej to „ukryte” przekazy, jakie nieść mają nowe kolory we wnętrzach w 2022 roku. Wśród nich znalazły się beże, szarości, ale też odcienie żółtego, błękitu i czerwieni – w zgaszonej wersji retro.

Beże i szarości – spokój, który płynie z natury

Kolory ziemi na dobre zagościły w paletach wnętrzarskich i nie mają zamiaru opuścić ich również w 2022 roku. Nic dziwnego – nic tak nie przynosi ukojenia, jak otoczenie przyrody. Neutralne beże i szarości są też bezpiecznym wyborem, jeśli we wnętrzach spędzamy wiele czasu – a takie doświadczenia przyniósł miniony okres. Brąz czy bursztyn to odcienie, które sprzyjają nie tylko atmosferze wyciszenia, ale też dobremu samopoczuciu podczas pracy – są więc korzystne, gdy przestrzeń domu pełni też funkcję domowego biura.

Różne oblicza przyrody – żółty, błękitny, zielony

Z drugiej strony przyroda to nie tylko barwy ziemi. To także słoneczna energia, błękitne niebo czy niebieskie, morskie głębiny. To także trawiasta zieleń – kolor, którego w przyrodzie jest najwięcej. Neutralne odcienie we wnętrzach w 2022 roku przełamane będą tymi intensywnymi, radosnymi i energetycznymi. Wśród nich znajduje się żółty, który przywodzi na myśl ciepłe i pogodne dni. Szarości i żółcienie to modna para w nadchodzącym roku, również jeśli chodzi o kolory ścian, dlatego nie obawiajmy się stosować tego zestawienia na dużych płaszczyznach.

Odcienie niebieskiego przeniosą nas myślami nad ocean lub przypomną błogie chwile spędzone na obserwowaniu bezchmurnego nieba. Możemy wykorzystać je do stworzenia np. wakacyjnej aranżacji w stylu śródziemnomorskim, w których kolor wody uzupełnimy opisywanym już słonecznym żółtym.

Zgaszony niebieski lub granatowy będzie się doskonale komponował z różnymi wariantami zieleni – taka kompozycja pozwoli zamienić sypialnię lub salon w oazę spokoju, ale nada wyjątkowo eleganckiego wyrazu pomieszczeniu, wciąż uwzględniając inspirację ze świata natury.

Siła i energia do zmiany – czerwień i pomarańcz

Nieco w kontraście do neutralnej bazy, pastelowych błękitów i zieleni trawy, w trendach kolorystycznych mamy także odcienie czerwieni. Zwłaszcza ciepła terakota, ognista ochra, ale też nasycony pomarańcz będą pojawiać się w aranżacjach – zarówno w detalach, wyposażeniu, jak i na płaszczyznach ścian. Natura to przecież niezwykła energia i nieustanna zmiana, którą symbolizują właśnie oranże i czerwień – kolory modne we wnętrzach w nadchodzącym 2022 roku.

Supreme Poradnik