„Pokoloruj dom i wnętrze” to innowacyjne narzędzie przeznaczone nie tylko dla profesjonalistów, lecz dla każdego użytkownika. Program pozwala pracować na własnych fotografiach wnętrza, które ma zostać poddane metamorfozie, lub na przykładowym projekcie. Służy do opracowania kolorystyki zarówno wnętrza domu, jak i zewnętrza.

Jak działa nasza aplikacja?

Program „Pokoloruj dom i wnętrze” jest darmowy, funkcjonalny i dostępny, a jego obsługa intuicyjna. Ma prosty interfejs i można go obsługiwać z poziomu przeglądarki internetowej. Dysponuje bogatą biblioteką kolorów i faktur – użytkownik wybiera spośród kolorów KABE (wzorniki NCS, RAL, FARBwerk, K), kolorów RGB, mozaik (Mozaiker Decor i Marmurit Colorato) i efektów dekoracyjnych, dostępnych w ofercie marki Farby KABE. Można korzystać z gotowych palet kolorystycznych lub tworzyć własne, bazując na ogólnych zasadach harmonii i kontrastu kolorów czy technikach łączenia barw oraz na swoich upodobaniach kolorystycznych i założeniach wizualnych.

Aplikacja pozwala dobrać kolory ścian, zmieniać kolory i tekstury poszczególnych elementów oraz dodać kilka powierzchni głównych i uzupełniających. Wybór kolorów dotyczy także dekoracji, stolarki, podłóg, mebli i innych elementów. Należy zaznaczyć element, którego kolor chcemy zmienić, i wybrać z palety kolorów lub wpisać kod koloru. Można także ustalić stopień pokrycia, jasności tła, tryb kolorowania; zmieniać tekstury, czyli wzory i faktury materiałów jak drewno – deska, beton, cegła, kamień itp. Kreowanie i dodawanie nowych powierzchni odbywa się za pomocą narzędzi rysowania kształtów lub rysowania swobodnego z użyciem magicznej różdżki, pędzla i gumki.

W programie Farby KABE ustawia się światło i porę dnia, co pokazuje, jak wygląda kolor lub faktura w zależności od godziny, układu pomieszczenia i jego umeblowania. Efekty pracy w programie można zapisać i pobrać w formie pliku PDF lub jako grafikę, a także wydrukować. Zapisanie wielu wersji projektu stworzonego w programie do projektowania kolorystycznego wnętrz pozwala porównać ze sobą i ocenić różne warianty wnętrza. Tak uzyskane wizualizacje pomagają podjąć ostateczną decyzję. To rodzaj wirtualnego ćwiczenia przed malowaniem w realnym świecie.

Korzyści dla użytkowników programu

Program ten przyda się osobom, które nie potrafią się zdecydować na jeden kolor we wnętrzu lub skomponować udanego zestawu kolorystycznego. Adresowany jest również do ludzi, którzy nie lubią niespodzianek i nie mogą sobie wyobrazić efektu po malowaniu, a chcieliby mieć pewność, że będzie zgodny z założeniem i spodoba się wszystkim domownikom. Skorzystają na nim również ci użytkownicy, dla których istotne są kwestie finansowe, bo nie mogą sobie pozwolić na kolejne wydatki związane z ponownym malowaniem w przypadku rozczarowania osiągniętym efektem kolorystycznym. Spodoba się także twórczym duszom, które lubią eksperymentować z różnymi kombinacjami barw i odcieni, czują silną potrzebę artystycznej wypowiedzi i mają żyłkę dekoratorską. Zabawa z aplikacją Farby KABE może być okazją do spędzenia czasu w rodzinnym gronie i dokonania wspólnego, jednomyślnego wyboru kolorów do wnętrz.

Jeśli nie potrafisz wybrać najlepszego rozwiązania aranżacyjnego dla swojego mieszkania, aplikacja Farby KABE dzięki wizualizacji efektu pomoże rozwikłać niejeden dylemat. Zdobyta dzięki niej pewność wyboru daje poczucie bezpieczeństwa i jest źródłem oszczędności. Z tą aplikacją możesz być sam/-a sobie projektantem/-tką wnętrz i nie musisz wydawać pieniędzy na usługi dekoratorskie i poprawki malarskie, co oznacza nie tylko wzrost poziomu satysfakcji, ale i korzyści finansowe.

Supreme Poradnik