Męska łazienka nie zawsze musi mieć minimalistyczną odsłonę. Odkąd wypielęgnowany zarost na dobre rozgościł się na policzkach panów w Polsce, popularność zyskały tzw. Barber Shopy. To miejsca z klimatem i charakterem – stanowią świetną inspirację do domowych aranżacji. Jaki wybrać kolory do łazienki w stylu Barber Shop?

Niezwykły Barber Shop

Barber Shop to nie jest zwykły punkt handlowo-usługowy dla entuzjastów zarostu i wystylizowanych fryzur. To miejsce z charakterem. Aranżacje przypominają trochę glamour, ale w dżentelmeńskim wydaniu. Choć nie do końca. Jest w tych wnętrzach coś niepokornego – nieoczywista, bo eklektyczna elegancja. Przepych, który wydaje się bałaganem, a jednak każdy grzebień, pudełeczko, kosmetyk ma swoje miejsce.

Barber Shop to przede wszystkim wyposażenie – ciężkie, drewniane meble. Skórzane fotele. Masywne lustra w ozdobnych ramach. Kute metalowe dodatki. Lampy w industrialnych oprawach. Detale najwyższej jakości, od których trudno oderwać wzrok. A kolory? One też mają istotne znaczenie w tworzeniu aranżacji.

Jakie kolory do męskiej łazienki w stylu Barber Shop

Te stosowane w aranżacjach Barber Shop to kolory zdecydowanie ciemne i nasycone. Czarny, ciemnoszary, eleganckie brązy, musztardowe i bursztynowe żółcienie, a nawet przełamane buduarowe czerwienie. Bardzo pasują też odcienie granatu i butelkowej zieleni.

W męskiej łazience stylizowanej na Barber Shop możemy zdecydować się na każdy z wymienionych kolorów i to nie tylko w dodatkach, ale również przy wyborze farby, którą pomalujemy ściany. Najbardziej odważne będzie pokrycie nią wszystkich powierzchni – włącznie z sufitem. Właśnie tak robi się to w salonach barberów.

Oczywiście musimy liczyć się z tym, że taka aranżacja optycznie zmniejszy przestrzeń. Ciemny kolor nie będzie też odbijał światła, tak jak jasna farba, więc bardzo ważna jest odpowiednia ilość i rozmieszczenie oświetlenia zarówno sufitowego, jak i punktowego – nad lustrem oraz w innym miejscach łazienki.      

Chociaż ciemne i nasycone barwy są charakterystyczne dla męskiej łazienki w stylu Barber Shop, możemy wykorzystać jasne odcienie i mimo wszystko otrzymać w pomieszczeniu pożądany efekt. Jeżeli jasnoszare lub białe ściany połączymy z ciężkimi, drewnianymi meblami i zadbamy o inne dodatki (retro plakaty, industrialne lampy, stolarkę okienno-drzwiową w kontrastujących odcieniach itp.), finalnie uzyskamy oczekiwany rezultat stylistyczny, nawet w przypadku jasnych płytek. Możemy też pokryć ciemną farbą tylko jedną ścianę w łazience – na przykład tę z lustrem. Zyskamy wyrazisty akcent bez „wizualnej” utraty przestrzeni.

Beton i cegła w Barber Shopie

Industrialny klimat Barber Shopu w męskiej łazience możemy też uzyskać przez pokrycie jednej ze ścian pomieszczenia cegłą lub betonem. W mieszkaniach często stosuje się gotowe betonowe płyty lub płytki imitujące beton. Jednak bardzo dobry efekt osiągniemy, malując wszystkie powierzchnie (lub tylko wybraną) farbą dekoracyjną imitującą tynk.

Supreme Poradnik