Z problemem plam i zacieków na ścianach spotyka się niejeden z nas W celu skutecznej renowacji powierzchni pokrytej trudnymi do usunięcia zabrudzeniami, plamami lub zaciekami (wyschniętymi śladami po zalaniu przez sąsiada), należy zastosować specjalną farbę izolującą MILAMAT Farby KABE, albowiem typowe farby dyspersyjne nie zapewniają skutecznej ochrony przed migracją pigmentów i związków wodorozpuszczalnych z podłoża.

Najlepsze farby na plamy i zacieki to: Farba izolująca MILAMAT może być stosowana zarówno do wykonania warstwy podkładowej /wtedy do wykonania warstwy nawierzchniowej na powierzchniach ściennych polecamy farbę PROLATEX Farby KABE, a na powierzchniach sufitowych farbę OPTILATEX Farby KABE, jaki i warstwy nawierzchniowej wewnątrz budynków.

Jak usuwać plamy i zacieki

O sposobie postępowania decyduje wielkość zniszczeń dokonanych przez zalanie. Jeśli zalanie nie było ekstremalne i są tylko nieestetyczne plamy, a konstrukcja jest bezpieczna, to miejsce to należy po prostu przetrzeć i pokryć specjalną farbą (np. farbą izolacyjną MILAMAT od Farb Kabe). Następnie można zastosować wybraną przez siebie farbę dekoracyjną. Jeśli jednak powódź była intensywna i warstwy konstrukcji zostały rozdzielone lub wybrzuszone, wówczas warstwy te będą musiały zostać usunięte, załatane, zagruntowane, a następnie nadane nowe wykończenie dekoracyjne.

W przypadku występowania intensywnych plam lub zabrudzeń należy nanieść dwie warstwy farby izolującej MILAMAT. W odróżnieniu od podobnych produktów konkurencji farba MILAMAT jest produktem wodorozcieńczalnym całkowicie bezpiecznym w stosowaniu który wyróżnia się wysoką skutecznością w izolowaniu uporczywych plam i zabrudzeń.

Na podłożach chłonnych przed nanoszeniem farby izolującej należy zastosować podkład wypełniony AQUALIT Farby KABE lub preparat gruntujący BUDOGRUNT WG Farby KABE.

Supreme Poradnik