Tłem naszego mieszkania, domu czy budynku są ściany. To one niejednokrotnie decydują o pierwszym wrażeniu i wychodzą na pierwszy plan. Nadają odpowiednią harmonię, budują nastrój, podkreślają wystrój i charakter pomieszczenia. Chcąc wyjść naprzeciw monotonii i nudzie, stworzyć coś nowego lub najzwyczajniej poprawić sobie samopoczucie skupiamy nasze myśli na zmianie „czegoś”. Nie musimy już jednak robić wielkiej rewolucji, która wiąże się z jednej strony z dużymi kosztami, a z drugiej z kombinowaniem czy może meble czy wersalka czy dodatki. Da się to uczynić znacznie prościej, poprzez farby i tynki dekoracyjne.

Farby dekoracyjne wybór koloru

Pomalowanie ścian jest prostym i bardzo popularnym sposobem odnowienia wnętrza. Możemy sprawić, że pomieszczenie będzie cieplejsze, jaśniejsze, zimne, optycznie większe, mniejsze… generalnie inne i jakie tylko zechcemy. Żaden wymarzony kolor nie jest dzisiaj problemem. Rynek jest nasycony milionem kolorów, odcieni, barw, struktur dekoracyjnych. Poprzez zastosowanie farb dekoracyjnych można nadać pomieszczeniu charakter, który nam się spodoba i stworzyć niebanalną oprawę mieszkania. Farbą dekoracyjną możemy podkreślić pewną cześć lub całość pomieszczenia. Obecnie możemy kupić produkt pasujący idealnie do naszych indywidualnych potrzeb.

Farby i tynki tworzą pomieszczenie spójnym

Farby i tynki dekoracyjne są w stanie zaspokoić nawet najwybredniejsze i wyszukane gusta. Pomalowane ściany mogą stanowić spójność w pomieszczeniu np. salon, sypialnia, kuchnia pomalowane są w kolorach pastelowych lub przeciwnie każde pomieszczenie może mieć swój charakter. Nie będzie przesadą jeśli powie się, że dzisiaj kolor ścian można dobrać do koloru lakierów do paznokci właścicielki pomieszczenia.

Kolor, ważnym elementem wnętrza

Kolor jest bardzo ważnym elementem wnętrza, ma decydujący wpływ na atmosferę w nim panującą. Możemy urządzić prawdziwą grę kolorów, cieniować farbami dekoracyjnymi lub po prostu pomalować w jednym kolorze. Pomysłów jest tak wiele jak wielu jest wykonawców. Pomalowanie ściany to jednak nie wszystko. Można sprawić, że stanie się ona dekoracją naszego pomieszczenia. Nie trzeba już nawet malować całego pomieszczenia tak samo, lecz każda ściana może mieć osobą, inną technikę dekoracyjną. Wszystko zależy od indywidualnych potrzeb właściciela lub przeznaczenia danego pomieszczenia.

Farby dekoracyjne nowej generacji

Bardzo często o efekcie końcowym decyduje technika nałożenia farby na ścianę lub stopień rozcieńczenia jej wodą. Obecnie w ofercie są farby dekoracyjne nowej generacji do zastosowań wewnętrznych i zewnętrznych. Farba dekoracyjna na bazie wodnych dyspersji akrylowych Lazur W lazurująca do wykonywania specjalnych efektów dekoracyjnych pozwala na nieograniczone możliwości kształtowania indywidualnego wystroju, dopasowanego kolorystyką i stylem do konkretnego wnętrza. Umożliwia wykonanie powłok z różnorodnymi efektami malarskimi inspirowanymi wyobraźnią i umiejętnościami dekoratora. Na zewnątrz pomieszczenia doskonałe efekty uzyskamy dzięki mineralnej dekoracyjnej farbie lazurującej Novalit L. Szczególnie polecana do podkreślenia atrakcyjnej faktury podłoża oraz scalenia kolorystycznego całości.

Farby te dają rewelacyjny efekt dekoracyjny, a przy tym bardzo oryginalny. Są różne metody wykonania oryginalnych powłok dekoracyjnych. Farby dekoracyjne możemy nanosić na wcześniej pomalowane podłoża np. farbą Prolatex, która będzie stanowiła doskonały podkład pod farbę lazurującą Lazur W. Farbę Prolatex możemy barwić na dowolny kolor, który będzie pełnił rolę tła pod Farby laserunkowe Lazur W. W wyniku łączenia dwóch kolorów uzyskujemy bardzo ciekawe efekty.

Farby dekoracyjne na podłoża o nieregularnych kształtach

Farby dekoracyjne możemy nanosić również na podłoża o nieregularnych kształtach, które to wykonamy przy użyciu tynków do modelowania, np. tynk Permuro T Modelowany oraz tynk Novalit T modelowany. W.w. tynki stworzone są na bazie dyspersji akrylowych lub polikrzemianowych co sprawia, ze są bardzo odporne na uszkodzenia mechaniczne, dlatego bardzo dobrze sprawdzą się w pomieszczeniach gdzie będziemy mówić o narażeniu powierzchni na uszkodzenia.

Tynki Permuro T modelowany oraz Novalit T modelowany produkowane są w postaci bardzo plastycznej masy, idealnej do tworzenia na ścianach różnorodnych, wielowymiarowych faktur mogących imitować kamień, beton architektoniczny, klinkier i wiele innych. Struktury te uzyskamy dzięki zastosowaniu narzędzi typu pace, szpachle, pędzle, wałki, szczotki, grzebienie itp. Dobór odpowiednich narzędzi daje nam ogrom możliwości dekorowania powierzchni. Tynki dekoracyjne Permuro T Modelowany oraz Novalit T modelowany są produktami, przy których możemy wykazać się kreatywnością.

Kiedy połączymy te wszystkie produkty w jedną spójną całość bazując na możliwościach wykonawczych i kolorystycznych jesteśmy w stanie uzyskać wiele ciekawych efektów dekoracyjnych.

Supreme Poradnik