Przy pomocy tynków dekoracyjnych Farby KABE nie tylko wykańczamy ściany, ale możemy je stylizować. W pomieszczeniu interesująco wygląda połączenie gładkiej powierzchni pokrytej powłoką malarską z innymi fakturami, które można uzyskać dzięki tynkom dekoracyjnym Farby KABE i osiągnąć efekt drewnianej deski, kamienia naturalnego, cegły lub betonu.

Efekt betonu

To tynk dekoracyjny, który stanowi ozdobę wnętrz w stylu nowoczesnym i industrialnym. Wizualnie nie różni się od płyt z prawdziwego betonu architektonicznego, tak jak on zawiera wżery i ubytki, a przy tym cechuje się niższą ceną i lekkością – nie wymaga większej nośności ścian i elementów konstrukcyjnych. Idealnie nadaje się do domów czy mieszkań-loftów, na które od paru lat panuje moda.

Efekt betonu Farby KABE występuje w szerokiej palecie kolorystycznej, a najpopularniejsze odcienie to: szary, naturalny, grafitowy i antracytowy. Można go połączyć z drewnem, szkłem i metalem, co nada pomieszczeniom charakter loftowy. Do ścian pokrytych tynkiem dekoracyjnym w efekcie betonu będą pasować proste w formie, minimalistyczne meble z drewna i metalu, a także przedmioty i sprzęty ze stali lub o metalowym wykończeniu, które są jednym z wiodących trendów wnętrzarskich.

Efekt deski

Tańsza i prostsza aplikacja oraz efektowność tynku dekoracyjnego Farby KABE imitującego drewno w postaci deski odciskanej lub klejonej sprawiają, że efekt deski jest dużą konkurencją dla prawdziwego drewna. Jest ono droższe w zakupie i trudniejsze w utrzymaniu w dobrym stanie – jest mniej odporne na wilgoć, oddziaływanie mikroorganizmów, uszkodzenia mechaniczne i starzenie się, musi być odpowiednio pielęgnowane, odżywiane i konserwowane.

Zarówno efekt deski klejonej, jak i odciskanej Farby KABE nadają wnętrzu ciepły charakter, przełamując chłód stylu nowoczesnego i minimalistycznego. Dobrze wpisuje się także w styl skandynawski, japandi i rustykalny, w których ważne są prostota, elementy nawiązujące do przyrody i naturalne materiały.

Efekt kamienia

Kamień naturalny znajdzie zastosowanie zarówno w wytwornych pomieszczeniach urządzonych w stylu klasycznym, w których dominują eleganckie elementy nawiązujące do trendu quiet luxury, jak i w domach w stylu wiejskim. Efekt kamienia można osiągnąć przy wykorzystaniu modelowanych tynków marki Farby KABE. Dzięki przyjemnej dla oka naturalnej kolorystyce i wzbogaceniu tynków o dodatek w postaci płatków połyskującej miki tynki dekoracyjne Farby KABE sprawdzą się także we wnętrzach w stylu glamour i boho.

Efekt cegły

Dekoracyjny efekt cegły ma na celu naśladowanie starego, ceglanego muru. Może wyglądać surowo i przemysłowo albo przytulnie i swojsko. Nada się do salonu w stylu loftowym, ale i do luksusowego apartamentu, rustykalnej łazienki, industrialnej kuchni.

Zalety tynków dekoracyjnych

Tynki dekoracyjne Farby KABE cechują się wysoką odpornością na zarysowania, ścieranie i wilgoć oraz doskonałą przyczepnością, dzięki czemu tworzą solidną i wytrzymałą strukturę. Mogą być stosowane w często uczęszczanych ciągach komunikacyjnych jak korytarze czy przedpokoje. Są łatwe w aplikacji i maskują drobne nierówności ścian. Jednocześnie wyglądają estetycznie i dają różne możliwości aranżacyjne, przez co łatwo je zaadaptować do najmodniejszych stylów wnętrzarskich.

Supreme Poradnik