Wiosna inspiruje do zmian, jeżeli chcemy odświeżyć wnętrze i wprowadzić do niego oryginalne akcenty, tynki dekoracyjne Farby KABE doskonale się do tego nadają. Niedużym nakładem pracy i w rozsądnym budżecie osiągniemy oryginalny efekt. Szeroki wybór wzorów i kolorów pozwoli stworzyć wymarzoną aranżację odzwierciedlającą osobisty styl. Jaki efekt dekoracyjny wybrać?

Zanim podejmiesz decyzję o wyborze tynku dekoracyjnego, zastanów się, jaki efekt chcesz osiągnąć. Jeżeli rearanżujesz powierzchnię, a nie wykańczasz jej od zera, wybrany tynk powinien korespondować z elementami, które już znajdują się we wnętrzu. 

Efekt betonu

Efekt betonu to jeden z najchętniej wybieranych tynków dekoracyjnych nie tylko ostatnich lat. Pasuje do surowego, industrialnego stylu. Chociaż dobrze wygląda także jako detal we wnętrzach skandynawskich lub eklektycznych. Tynk dekoracyjny imitujący beton nada wnętrzu nowoczesny charakter, a jednocześnie pozostanie dość neutralny. Efekt betonu doskonale sprawdzi się w salonie, pokoju nastolatka, a także w kuchni i w łazience.

Sprawdź paletę kolorystyczną dla efektu betonu z oferty Farby Kabe

Efekt cegły

Efekt cegły to drugi najbardziej popularny wybór – cegła od lat nie wychodzi z mody i może mieć różne odsłony. Tynk dekoracyjny Farby KABE imitujący cegłę może występować w szerokiej gamie kolorystycznej. Klasyczna czerwona cegła sprawdzi się w salonie na ścianie z sofą lub w kąciku jadalnianym. Biała cegła będzie pięknie wyglądać w kuchni lub w mniejszych metrażach, gdy zależy nam na utrzymaniu wrażenia przestronności.

Zobacz przykładowe efekty zastosowania tynku imitującego cegłę

Efekt deski

Jeśli marzy nam się dom o rustykalnym lub minimalistycznym charakterze, warto zainwestować w tynk dekoracyjny imitujący deskę. Efekt deski sprawdzi się we wnętrzu, ale wyjątkowo dobrze będzie wygląd w wykończeniu elewacji, jednocześnie koszt tynku imitującego deskę w porównaniu do elementów z drewna jest nieporównywalnie niższy.

Zobacz, jakie możliwości daje tynk dekoracyjny z efektem deski

Efekt mozaiki

Efekt mozaiki sprawdzi się zwłaszcza podczas wykańczania elewacji. Tynk dekoracyjny tego typu zawiera bowiem duże płatki miki, które sprawiają, że powierzchnia mieni się różnymi kolorami, w zależności od kąta padania światła. Mozaikowa masa tynkarska to dobry pomysł na aranżację budynków mieszkalnych wielorodzinnych czy obiektów biurowych.

Sprawdź, jak uzyskujemy efekt mozaiki – wybrane kolory poniżej

Efekt kamienia

Efekt kamienia uzyskamy, wykorzystując jeden z tynków mozaikowych. Szeroka gama kolorystyczna sprawia, że bez problemu dopasujemy kolor masy do wykończenia posadzki, stolarki okiennej czy innych elementów wnętrza budynku lub elewacji. Efekt kamienia polecamy do zastosowania w fasadzie lub (ze względu na aspekt praktyczny i walory estetyczne) do wykończenia korytarzy i klatki schodowej.

Zobacz realizacje z wykorzystaniem efektu kamienia

Supreme Poradnik