Trendy kolorystyczne, które skłaniają do metamorfozy wnętrza zmieniają się w każdym sezonie. Światy mody i projektowania wnętrz stale wzajemnie się inspirują i wraz ze zmieniającymi się porami roku wyznaczają nowe kolorystyczne kryteria. Jakie trendy kolorystyczne przynosi sezon wiosna-lato 2020?

Chcąc wiedzieć jakie kolory będą najmodniejsze w sezonie wiosna-lato 2020 warto zerknąć na wybiegi największych stolic mody takich jak Nowy Jork, Mediolan czy Paryż, a także zobaczyć co proponują autorytety w dziedzinie koloru takie jak Instytut Pantone.

W sezonie wiosna-lato 2020 propozycja jest dość szeroka. Poza bazowymi i spokojnymi kolorami można zobaczyć również kilka odważnych odcieni, które zdają się czerpać z lat 70. i 80. I właśnie ten dualizm —  pastelowe delikatne odcienie oraz wyraziste soczyste barwy stają się głównym trendem na wiosnę-lato 2020. Co ważne stawiając na eklektyzm i indywidualizm, warto spróbować je ze sobą łączyć. Na jakie kolory postawić w tym sezonie?

W podstawowej palecie proponowanej na sezon wiosna-lato 2020 znajduje się między innymi czysta biel, która nie tylko jest polecana do pomieszczeń aranżowanych na styl klasyczny, ale doskonale podkreśla również nowoczesne i minimalistyczne wnętrza. W delikatnej pastelowej palecie proponuje się również ponadczasową popielatą szarość, która znakomicie zastępuje biel. A jeśli to właśnie szarości mają być zastąpione modnym, ale spokojnym kolorem, który odpowiada najnowszym trendom, eksperci polecają miętową szarość lub szałwię, które nadadzą wnętrzu lekkości. Na salony wraca również koralowy róż oraz słoneczne i prawdziwie wiosenne pastelowe żółcienie, które na pewno poprawią nastrój. Wiosną 2020 zobaczymy również sporo odcieni błękitu, od bardzo jasnych do granatowych, w tym taki, który przypomina sprany jeans.

Dla tych, którym wiosna i lato kojarzą się z soczystymi energetyzującymi kolorami eksperci polecają wybór wyrazistych kolorów. Wśród świeżych propozycji znalazły się wibrujący turkus i głęboki kobalt, które chłodzą i kojarzą się z gorącym latem. Pastelowe żółcienie mogą zostać zastąpione przez wibrujące kolory takie jak musztardowy, szafranowy i ognisty pomarańcz, które dodadzą energii i pewności siebie. Nieco spokojniejszą opcją jest kolor skórki pomarańczowej, a także wyrazisty cynamon czy chłodniejsza terakota, czyli odcień czerwonej glinki, który może być wyrazistą alternatywą dla koralowego różu i który nada wnętrzu charakteru. W podobnej chłodniejszej tonacji są również ciemna zieleń, która wprowadzi do wnętrza harmonię i fiolet —  wyrafinowany kolor, który kojarzy się z luksusem, czyli kolejne trendy tego sezonu.

Chcesz, aby kolor Twoich ścian odzwierciedlał najnowsze trendy? Zastanawiasz się, który z proponowanych odcieni wybrać? Skorzystaj z naszych wzorników kolorów — KABE K oraz FARBwerk Farby KABE, dzięki którym znajdziesz idealny kolor do Twojego wnętrza.

Supreme Poradnik