Już za chwilę po raz kolejny wyciągniemy ciepłe koce, świece i zestaw aromatycznych herbat. Świat zatonie w rudościach, żółciach i beżach, a zaraz potem w puszystej bieli. Czy to właśnie te kolory będą trendy w nadchodzącym sezonie jesień-zima 2020/21 i zainspirują projektantów wnętrz i nas samych?

Trendy kolorystyczne inspirowane są naturą, modą, tym, co nagle pojawia się w naszym codziennym życiu. Każdy sezon zdaje się inspirować odmienną paletą barw, ale także czerpać z przeszłości. Dzięki temu projektanci mogą zaproponować kolejne metamorfozy wnętrz. Warto pamiętać, że zmiana koloru ścian potrafi całkowicie odmienić pomieszczenie. Niezależnie od tego, czy jest to salon, kuchnia, sypialnia, łazienka, a nawet przedpokój. Nie bez znaczenia jest również fakt, że kolor wpływa na nasze samopoczucie, co w tych niespokojnych czasach może być dla wielu sposobem na lepszy nastrój.

Trendy kolorystyczne 2020/21 jesień – zima

W sezonie jesień-zima 2020/21 wydaje się, że popularne będą dwa trendy. Nadal pozostaną z nami kolory ziemi, w tym pastele, które w obecnej, dla wielu z nas trudnej sytuacji, mają zadanie nas wyciszyć, uspokoić, pomóc się zrelaksować.

Brązy, beże, szarości idealnie uzupełnią salon. Bardziej wyraziste kolory oliwek czy terakoty podkreślą przytulny charakter kuchni i nadadzą jej charakteru. Stonowana zieleń będzie natomiast dobrym pomysłem do pokoju dziecka, w którym wprowadzi harmonię. Błękity, lawenda i szałwia sprawdzą się w łazience i sypialni, gdzie pomogą się wyciszyć i spokojnie zasnąć. Co więcej,  kolory ziemi przywodzą na myśl styl śródziemnomorski, który wielu z nas kojarzy się z wakacjami i wypoczynkiem. Z kolei kolory lawendy, błękity i szarości przywodzą na myśl styl prowansalski, który również kojarzy nam się z wiejską sielanką — spokojem.

Salon w brązach, sypialnia w kolorze szałwii, kuchnia w kolorze oliwek

Salon w brązach, sypialnia w kolorze szałwii, kuchnia w kolorze oliwek, khaki lub terakoty. To, jaki styl ostatecznie nadamy wnętrzu — w dużej mierze będzie zależało od dodatków. Jednak, aby naprawdę osiągnąć równowagę, potrzebna jest również energia.

Dlatego właśnie wśród trendów kolorystycznych na sezon jesień-zima 2020/21 pojawiają się również odważniejsze barwy takie jak energetyzujące pomarańcz i mandarynka, wyrafinowana czerwień, w tym głęboki odcień wina, ciepłe miedź i musztarda, głęboki błękit i fiolet, który kojarzy się z luksusem, a nawet soczyste neony. Te kolory mają stanowić kontrast dla stonowanych pasteli, a także dodać nam energii i radości życia. Aby pozytywna energia nie zamieniła się w rozdrażnienie i aby nie przytłoczyć pomieszczenia, warto zastosować wybrany odcień na jednej lub dwóch ścianach, a pozostałe pomalować na kolory neutralne, takie jak biel.

Chcesz, aby kolor Twoich ścian odzwierciedlał najnowsze trendy? Zastanawiasz się, który z proponowanych odcieni wybrać? Skorzystaj z naszych wzorników kolorów — K oraz FARBwerk Farby Kabe, dzięki którym znajdziesz idealny kolor do Twojego wnętrza.

Supreme Poradnik