Szary kolor ścian nie jest dla Ciebie? Postaw na szałwię!

Kolor szałwiowy szturmem wdarł się do naszych wnętrz i wyobraźni w 2018 roku. Wydaje się, że nie tylko pozostanie z nami na dłużej, ale także stanie się klasycznym odcieniem, który regularnie będzie powracał do aranżacji wnętrz. W czym tkwi sekret koloru szałwii i dlaczego z powodzeniem zastępuje on niezastąpione odcienie szarości?

Patrząc na kolor szałwii na ścianie, wydaje się, że jego siła tkwi w prostocie. Szałwia urzeka i kusi spokojem, który wprowadza do pomieszczenia. Czyżby kolor szałwii miał właściwości zioła, które reprezentuje? Nazwa Szałwia pochodzi z łaciny (Salvare) i oznacza leczyć, ratować. Pełna witamin i minerałów, pozytywnie wpływa na samopoczucie. Podobnie kolor szałwii w pomieszczeniu pomaga się zrelaksować, wyciszyć, daje wytchnienie zmęczonym oczom. Kolor zainspirowany ziołem w oczywisty sposób nawiązuje do natury. Zarówno ciepłe odcienie szałwii, jak i te zimne — bardziej srebrzyste przywodzą na myśl kolory ziemi. Kolor ten wprowadza do wnętrza naturalny element, czyli kolejny trend, w bardziej eleganckim i wyrafinowanym wydaniu.

Ta wszechstronność koloru szałwii sprawia, że nie tylko świetnie współgra on z wieloma innymi kolorami takimi jak biele, czernie, beże, błękity czy róże, ale także doskonale je zastępuje. Co więcej, jako neutralny i naturalny kolor stanowi doskonałe tło dla dodatków w kolorze białym, szarym czy drewnianym, a więc takim, który kojarzy się ze stylem skandynawskim. Dlatego właśnie, kolor, który na początku był wykorzystywany we wnętrzach w stylu vintage i shabby chic, wkradł się również do wnętrz klasycznych i minimalistycznych, gdzie z powodzeniem zastępuje złamaną biel, beże i szarości. Jeśli więc komuś te kolory nie odpowiadają lub potrzebuje zmiany, może sięgnąć po szałwię, a za pomocą minimalistycznych białych i drewnianych dodatków osiągnąć upragniony efekt skandynawskiego wnętrza.

W jakich wnętrzach kolor szałwii sprawdzi się najlepiej? Jej ciepły odcień doskonale uzupełnia salon i wprowadza do niego relaksujące wibracje. Do salonu położonego od południa, polecamy jednak zimny odcień szałwii, który dzięki niebieskim tonom ochłodzi wnętrze, a także nada mu elegancki wygląd. Zimny odcień szałwii sprawdzi się również w sypialni gdzie, aby naprawdę się zregenerować, podczas snu potrzebna jest nieco niższa temperatura lub wrażenie chłodu. Szałwia w sypialni pozwala się odprężyć, wyciszyć, spokojnie zasnąć i obudzić się wypoczętym. W połączeniu z drewnianymi dodatkami kolor szałwii będzie też idealny do łazienki, gdzie wprowadzi świeżość. To także doskonały pomysł do gabinetów i pokojów, w których się pracuje. Kolor szałwii wprowadza do nich element elegancji i wyrafinowania oraz pozwala odpocząć zmęczonym oczom i ciału podczas dnia pracy. Aby wzmocnić pozytywne oddziaływanie koloru szałwii na organizm, warto wprowadzić do wnętrza, w którym został on zastosowany, naturalne rośliny zielone, a nawet szałwię, która będzie niezwykle minimalistycznym i gustownym dodatkiem.

Chcesz, aby we wnętrzu zapanowała harmonia i spokój? Postaw na szałwię ! Skorzystaj z naszych wzorników kolorów — K oraz FARBwerk Farby Kabe, dzięki którym znajdziesz idealny odcień szałwii.

Supreme Poradnik