Szwajcarska jakość:

Swiss Standards

KABE THERM MW

System ocieplania budynków z polikrzemianową, silikonową i mineralną zewnętrzną wyprawą tynkarską (z opcjonalną powłoką malarską)

Informacje
o systemie

Właściwości
 

Budowa
systemu

Produkty
powiązane

 

System ociepleń KABE THERM MW znajduje zastosowanie przede wszystkim na obiektach wymagających wysokiej ochrony przeciw pożarowej i paroprzepuszczalności oraz ochrony przed intensywnym działaniem warunków atmosferycznych.
Stosowany jest w budownictwie mieszkaniowym jedno- i wielorodzinnym, użyteczności publicznej i przemysłowym, w obiektach już istniejących, jak i nowo wznoszonych na budynkach niskich jak i wysokich /ponad 25 m/. Do jego wykonania można stosować płyty z wełny mineralnej: elewacyjnej (o zaburzonym układzie włókien), lamelowej (o uporządkowanych układzie włókien) i dwugęstościowej . System KABE THERM MW może być stosowany na wszelkich typowych podłożach mineralnych (jak np.: beton, beton komórkowy, tynk cementowy, cementowo-wapienny, piaskowiec oraz na ścianach surowych wykonanych z cegieł, bloczków, pustaków i innych tego typu materiałów ceramicznych lub silikatowych), jak i na podłożach pokrytych dobrze przylegającą powłoką farby elewacyjnej lub tynku cienkowarstwowego. Szczególnie jest polecany do stosowania na budynkach ze ścianami wykonanymi z materiałów o strukturze porowatej (jak np.: beton komórkowy, żużlobeton, cegła poryzowana). Ze względu na bardzo dobrą izolacyjność akustyczną nadaje się również do ocieplania obiektów zlokalizowanych w strefach o dużym natężeniu hałasu. Warstwę zewnętrzną systemu KABE THERM MW może stanowić: silikonowa wyprawa tynkarska ARMASIL T, polikrzemianowa wyprawa tynkarska NOVALIT T lub mineralna wyprawa tynkarska MINERALIT T, dostępne w szerokiej faktur,
kolorów i grubości ziarna. Przy czym, po zwilżeniu tynku silikonowego ARMASIL T na jego powierzchni powstaje efekt odpychania cząsteczek wody przez żywicę silikonową. Efekt ten skutecznie zabezpiecza elewacje przed działaniem opadów oraz redukuje osadzanie się zanieczyszczeń.
System ocieplania budynków z polikrzemianową, silikonową i mineralną zewnętrzną wyprawą tynkarską (z opcjonalną powłoką malarską) - KABE THERM MW