Styl glamour to elegancja i blask. Bogactwo błyszczących dodatków i wyrazistych struktur sprawia, że wnętrze staje się naprawdę luksusowe. Należy jednak uważać, aby zachować równowagę i nie przekroczyć bardzo cienkiej granicy pomiędzy klasą i kiczem. Jakie kolory ścian będą najlepszym tłem dla wnętrza w stylu glamour?

Obecnie styl glamour ma dwie podstawowe odsłony. Cięższą barokową, która przywodzi na myśl stare Hollywood i lżejszą minimalistyczną odpowiadającą nowoczesnym gustom. I choć meble w stylu ludwikowskim nie są już koniecznością i z powodzeniem można zastąpić je prostszymi formami, obie wymagają wprowadzenia do wnętrza kilku niezbędnych elementów. Będą to między innymi błyszczące dodatki odbijające światło takie jak kryształ, lustra, złoto, srebro, chrom czy miedź oraz mięsiste tkaniny takie jak welur, aksamit czy plusz. W zależności od efektu, który chce się osiągnąć, należy wybrać podkreślające wybrane dodatki kolory ścian. Na szczęście w stylu glamour paleta barw jest dość szeroka.

Wnętrze w stylu glamour pięknie podkreśla klasyczna zimna biel, która doskonale będzie współgrać z kryształami odbijającymi światło. Białe meble, jasne tkaniny, marmurowe blaty i złote dodatki sprawią, że wnętrze salonu, kuchni czy sypialni będzie niezwykle eleganckie i luksusowe, a jednocześnie minimalistyczne.
W stylu glamour doskonale sprawdzą się również pastelowe odcienie mięty czy pudrowego różu oraz delikatne szarości, które w subtelny sposób podkreślą bogate i liczne dodatki.
Styl glamour to również pasy na ścianach. Połączenie bieli z szarościami, pudrowym różem, miętą, turkusem, ale także głębokim granatem, antracytem, a nawet czernią będzie niezwykle efektownym dopełnieniem wnętrz. Jasne pasy sprawdzą się w sypialni czy pokoju dziecka. Czarno białe pasy to klasyczna propozycja do łazienki w stylu glamour. Połączenie czerni i bieli będzie też dobrą propozycją do kuchni.

Jeśli do wnętrza chcemy wprowadzić wyraziste odcienie, w stylu glamour, sprawdzą się butelkowa zieleń, głęboki granat, szlachetna czerwień, królewski fiolet, a nawet tajemnicza czerń. We wnętrzach o standardowej wysokości warto zastosować biały sufit, który można ozdobić sztukaterią, natomiast w wyższych pomieszczeniach można pokusić się o monochromatyczne wnętrze w tych bogatych kolorach (w tym wypadku odradzamy jednak czerń). Pewną ekstrawagancją, ale też znakiem rozpoznawczym stylu glamour może być uzupełnienie monochromatycznych ścian pluszową kanapą chesterfield w tym samym kolorze. Jeśli to jednak za dużo  — wybrany kolor (nawet czarny) —  można wprowadzić tylko na jedną ze ścian — najlepiej tę, która poprzez ustawione przy niej meble określa przeznaczenie pomieszczenia. W tym wypadku pozostałe ściany powinny być jasne. Dzięki temu ściana w głębokim kolorze staje się gustownym dodatkiem, który nadaje wnętrzu charakteru i elegancji.

Chcesz wprowadzić styl glamour do wnętrza? Zainspiruj się farbami firmy Farby KABE! Skorzystaj z naszych wzorników kolorów — K oraz FARBwerk Farby Kabe, dzięki którym znajdziesz idealne kolory wnętrza.

Supreme Poradnik