Szwajcarska jakość:

Swiss Standards
Strona główna → Sponsoring sportowy Farby KABE → Piąte na półmetku

Piąte na półmetku

Krótkie podsumowanie pierwszej rundy ORLEN Ligi w statystykach drużynowych i indywidualnych.


To nie były łatwe trzy miesiące, ale też nikt nie obiecywał, że będzie łatwo. Bielszczanki podczas pierwszej rundy sezonu zasadniczego grały w kratkę, bo dobre mecze przeplatały ze słabszymi. W większości spotkań jednak BKS Aluprof udowadniał, że zespół stać na walkę z najlepszymi zespołami ORLEN Ligi. W 11. kolejkach drużyna prowadzona przez trenera Leszka Rusa zdobył 22 punkty, na które złożyło się 7 zwycięstw i 4 porażki. Stosunek setów bielskiego zespołu wynosi 27-18. Tylko w jednym meczu bielskie siatkarki wygrały mniej niż dwa sety ( z Chemikiem Police 0:3). W pozostałych albo wygrywały całe spotkanie, albo przegrywały po tiebreaku ( z PGE Atomem Treflem Sopot, Impelem Wrocław i Tauronem MKS Banimexem Dąbrowa Górnicza).


Zespołowo BKS Aluprof zagrał więc na swoim poziomie, ale wydaje się, że tylko trochę szczęścia zabrakło do tego, by drużyna Leszka Rusa znalazła się wyżej w tabeli. Jest więc nad czym pracować w dalszej części sezonu. Jak wypadły siatkarki BKS Aluprof w statystykach?


Statystyki drużynowe:


Jeśli chodzi o zdobyte punkty to bielszczanki zdobyły ich 738. Najwięcej mają na koncie siatkarki Budowlanych Łódź (808), a na drugim miejscu plasuje się Impel Wrocław (740). Oczywiście liczba punktów uzależniona jest m.in. od liczby rozegranych setów, stąd ta akurat statystyka może okazać się nieco myląca.

Jeśli chodzi o zagrywkę BKS Aluprof do tej pory zaserwował 79 asów (więcej tylko Impel i Chemik). Średnio na set podopieczne trenera Leszka Rusa zdobyły 1,8 asa na seta (lepsze tylko wrocławianki (2.1) oraz policzanki (2,0).  Ex aequo z BKS Aluprof - Developres SkyRes Rzeszów.


W przyjęciu bielszczanki radzą sobie jeszcze lepiej. Zarówno w przyjęciu perfekcyjnym (30%) jak i skutecznym (20%) BKS Aluprof ma drugi wynik w ORLEN Lidze. Lepiej w tym elemencie gry radzą sobie tylko siatkarki z Rzeszowa (32% i 25%). Na trzecim miejscu Polski Cukier (26% i 16%).

Świetnie bielski zespół gra także blokiem (3,5 bloku na set). Daje mu to drugie miejsce za Polskim Cukrem (3,6), a przed Chemikiem Police (3,4). Łącznie tym elementem gry bielszczanki zdobyły już 159 punktów, co jest najlepszym wynikiem w lidze.


Według statystyk najsłabszym elementem bielszczanek jest atak, w którym BKS Aluprof popełnił aż 120 błędów (gorzej tylko Pałac Bydgoszcz (127). Słabo wygląda to również procentowo (37 % perfekcyjnego i 28% skutecznego). Lepsze w tym elemencie są zespoły Chemika (41% i 34%), Budowlanych (40% i 32%), Polskiego Cukru (39% i 32%), Impelu, Tauronu Banimexu MKS, SK bank Legionovii i PGE Atomu Trefla.


Statystyki indywidualne:


W rankingu na najlepiej punktującą siatkarkę ORLEN Ligi prowadzi Sanja Popović (Budowlani), która zdobyła dotąd 187 punktów. Na drugim miejscu jest atakuąca PGE Atomu Trefla Sopot - Katarzyna Zaroślińska (183 punkty), a na trzecim atakująca Joanna Kaczor (164 punkty). Najlepszą z bielszczanek jest  przyjmująca Heike Beier (158 punktów), która zajmuje 4. miejsce.


Jeśli chodzi o średnią na set najlepiej radzi sobie Katarzyna Zaroślińska (4,95 na set), na miejscu drugim Katarzyna Konieczna (4,24 na set), a na trzecim Joanna Kaczor (4,00 na set). Najlepszą z bielszczanek jest Heike Beier (3,51 punkta na set).

 Wśród najlepiej atakujących na pierwszym miejscu znajduje się Katarzyna Zaroślińska (155 punktów), na drugim Sanja Popović (148), a na trzecim Joanna Kaczor (131). Najlepsza z bielszczanek Helena Horka zajmuje 9. miejsce z dorobkiem 112 punktów.


W rankingu na najlepiej blokującą prowadzi Aleksandra Trojan, która aż 50 razy skutecznie zablokowała rywalki. Na drugim miejscu Kamila Ganszczyk (KSZO, 44 punkty), a na trzecim Gabriela Polańska (43 punkty).

Jeśli chodzi o bloki na set najlepsza jest Agnieszka Bednarek Kasza (Chemik) - 1,27 bloku. Na miejscu drugim Kamila Ganszczyk (1,13), a na trzecim Aleksandra Trojan (1,11%).


Wśród zawodniczek najlepiej serwujących na pierwszym miejscu znajduje się Heike Beier (30 asów!), która w zdecydowany sposób wyprzedza Klaudię Kaczorowską (PGE Atom Trefl, 18 asów) i Sanję Popović (18).

W średniej na set również najlepsza jest Heike Beier (0,67) przed Magdą Jagodzińską (Developres SkyRes, 0,64) oraz Marta Wójcik (KSZO, 0,48).
 

Świetne drugie miejsce w klasyfikacji przyjmujących zajmuje Mariola Wojtowicz (36,54 % perfekcyjnego przyjęcia). Lepsza jest tylko Lucyna Borek (Developres, 38,69%). Na trzecim miejscu Paulina Filipowicz (Developres, 34,62%)