Szwajcarska jakość:

Swiss Standards
Strona główna → Sponsoring sportowy Farby KABE → Nasza niedziela w Ostrowcu ! Wygrywamy !

Nasza niedziela w Ostrowcu ! Wygrywamy !

BKS Aluprof wygrał oba niedzielne mecze po 3:0 i zapewnił sobie wygraną w całym turnieju!

BKS Aluprof - SK bank Legionovia 3:0 (25:19, 25:19, 25:9)

BKS Aluprof: Lis, Moskwa, Castiglione, Radosova, Horka, Bamber-Laskowska, Wojtowicz (libero) oraz Mucha.

Pierwszy z dwóch niedzielnych meczów bielszczanki zagrały z SK bankiem Legionovią, która wcześniej wygrała wszystkie trzy spotkania i pewnie zmierzała do zwycięstwa w całym turnieju. Tymczasem w niedzielę to BKS Aluprof był zespołem lepszym. Pierwszy set rozpoczął się od prowadzenia podopiecznych trenera Emanuele Sbano 2:0. Siatkarki z Legionowa wyrównały na 5:5 i przez kilkanaście minut mieliśmy wyrównaną walkę. Jednak od stanu 13:12 BKS Aluprof zdobył 6 punktów z rzędu i kontrolował grę do końca tej partii, którą wygrał 25:19.

W drugim secie początek należał do bielszczanek, ale SK bank szybko wyrównał (6:6) i wyszedł na prowadzenie 11:9. BKS Aluprof doprowadził do remisu (11:11) i przez dalszą część tej odsłony meczu trwała zażarta walka. Dopiero od stanu 17:17 dość wyraźnie zarysowała się przewaga zespołu z Bielska-Białej. Bielskie siatkarki zdobyły osiem punktów, a SK bank zaledwie dwa. Rywalizacja w tym secie została więc rozstrzygnięta na korzyść BKS Aluprof 25:19.

Porażka w dwóch setach dość mocno nadwątliła pewnoś siebie siatkarek z Legionowa. Bielszczanki tymczasem nie zamierzały oddać pola przeciwniczkom. Trzecia partia to dominacja BKS Aluprof, który prowadził 5:0, 9:1, 14:7. Od stanu 14:8 bielskie zawodniczki zdobyły 8 punktów z rzędu, a set zakończył się wygraną zespołu trenera Sbano 25:9! Oznaczało to wygraną BKS Aluprof 3:0.

Najwięcej punktów w meczu z SK bankiem zdobyła Nikola Radosova (16). Świtnie radziły sobie również Helena Horka (12 punktów) i Małgorzata Lis (11 punktów). Na uwagę zasługuje również wysoka skuteczność bielszczanek w ataku odpowiednio: 65 %, 65% i 75% oraz w przyjęciu: Mariola Wojtowicz (71% perfekcyjnego przyjęcia), Helena Horka (52% perfekcyjnego przyjęcia).

BKS Aluprof - KSZO Ostrowiec Świętokrzyski 3:0 (25:18, 25:14, 25:16)

BKS Aluprof: Lis, Moskwa, Castiglione, Radosova, Horka, Bamber-Laskowska, Wojtowicz (libero) oraz Łyszkiewicz, Pasznik.

W drugim meczu dnia, który jednocześnie decydował o wygranej w turnieju, było spotkanie BKS Aluprof z KSZO Ostrowiec Świętokrzyski. Aby być pewne wygranej w całym turnieju bielszczanki musiały wygrać ten mecz 3:0. Cel osiągnęły dość łatwo, bowiem w żadnym z setów nie pozwoliły rywalkom na zdobycie więcej niż 18 punktów. Najwięcej punktów dla BKS Aluprof zdobyła Helena Horka - 17, ale dobre spotkanie rozegrały także Małgorzata Lis - 12 punktów i 67 % skuteczności w ataku oraz Koleta Łyszkiewicz, która zdobywając 11 punktów atakowała z 57% skutecznością.

Dzięki wygranej 3:0 z KSZO, bielszczanki zapewniły sobie pierwsze miejsce w turnieju. Drugą pozycję zajął zespół z Legionowa,a trzecią z Łodzi.