Strona główna → Sponsoring sportowy Farby KABE → Juniorki BKS Aluproof piatą drużyną w Polsce

O 5. miejsce zadecydował tiebreak zakończony wynikiem 21:19!!!

BKS Aluprof - UKS ZSMS Poznań 3:2 (25:14, 25:21, 15:25, 25:27, 21:19)

MVP: Angelika Miemczok

BKS Aluprof: Wilczek, Kubica, Miemczok, Kowalewska, Pustelnik, Szumera, Ponikiewska (libero) oraz Gruszlik (libero), Forma, Kujawiak, Rodak, Śmietana.

W ostatnim meczu BKS Aluprof zmierzył się z UKS ZSMS Poznań. Obie drużyny rozgrywki grupowe zakończyły na 3. miejscu przez co stawką spotkania było 5. miejsce w Mistrzostwach Polski Juniorek. Bielszczanki z poznaniankami zmierzyły się już w ćwierćfinale Mistrzostw Polki, który rozgrywany był w Kluczborku. Wówczas UKS ZSMS Poznań wygrał 3:0. Dziś również minimalnie lepiej oceniano szanse poznanianek, ale bielski zespół nie zamierzał tanio sprzedać skóry.

Pierwsze dwa sety to popis gry BKS Aluprof. Podopieczne trenera Grzegorza Kosatki zdobywały punkty seriami i nie pozwalały poznaniankom na wiele. Od stanu 12:9 bielskie siatkarki zdobyły sześć punktów z rzędu i spokojnie zmierzały do wygrania pierwszej partii, która zakończyła sięwynikiem 25:14.

Początek drugiej odsłony meczu należał również do BKS Aluprof (5:1, 9:2). Słabsza postawa podopiecznych Kosatki w dalszej części seta spowodowała, że poznaniankom udało się doprowadzić do remisu po 14. Bielszczanki opanowały jednak emocje i nie pozwoliły rywalkom na objęcie prowadzenia. Set zakończył się wygraną BKS Aluprof 25:21.

Po dwóch pierwszych setach trudno było się spodziewać wielu emocji w kolejnej fazie meczu. Tymczasem przez niemal cały trzeci set na prowadzeniu był UKS ZSMS Poznań. Bielszczanki popełniały mnóstwo błędów, a poznanianki skrzętnie z tego korzystały wygrywając 25:15.

Czwarta partia była niezwykle wyrównana, a gra toczyła się głównie punkt za punkt. Przy stanie 24:23 bielszczanki miały piłkę meczową, ale nie potrafiły jej wykorzystać. Nerwy szybciej opanowały rywalki, które wygrały 27:25.

O piątym miejscu w Mistrzostwach Polski zadecydować musiał tiebreak, w którym żaden z zespołów nie potrafił zdobyć większej przewagi. Przy stanie 14:12 BKS Aluprof miał dwie piłki meczowe z rzędu, jednak znów o sobie dały znać nerwy. Bielszczanki popełniały sporo błędów w zagrywce, a przyjęcie było bardzo niedokładne. Poznanianki zdobyły trzy punkty z rzędu i to one miały okazję zakończyć ten mecz. Popsuta zagrywka zniweczyła plany i dały bielskim zawodniczkom trochę oddechu.

Chwilę później meczbola miały podopieczne Kosatki, ale także nie potrafiły go wykorzystać. UKS ZSMS prowadził 18:17, następnie 19:18, ale bielszczanki nie dawały za wygraną! Wyszły na prowadzenie 20:19 i udało im się przełamać rywala. Wygrana 21:19 dała zwycięstwo w piątym secie i w meczu 3:2! Tym samym bielski zespół zajął 5. miejsce w Mistrzostwach Polski, co jest jednym z lepszych wyników bialskiego klubu w XXI w. (wyżej BKS był w 2008 roku, gdy znalazł sietuż za podium).

Wielkie gratulacje dla bielskich juniorek i trenera Grzegorza Kosatki!