Szwajcarska jakość:

Swiss Standards
Strona główna → Sponsoring sportowy Farby KABE → Idzie, idzie młodzież !

Idzie, idzie młodzież !

Grupa młodych zawodników związała się z klubem profesjonalnymi kontraktami


Konrad Gutowski i Daniel Mikołajewski z rocznika 1999 oraz Piotr Florkiewicz i Daniel Stanclik z rocznika 2000 podpisali kontrakty z Podbeskidziem. Umowy każdego z młodych zawodników zawarte zostały do 30 czerwca 2018 roku.


To są przyszłościowi zawodnicy, wysoko oceniani przez trenerów swojego rocznika, chcemy żeby już teraz nabierali doświadczenia w meczach drugiej drużyny. Kontrakty podpisaliśmy na okres ponad dwuletni, mam nadzieję, że w tym czasie rozwiną się na tyle, że będziemy mogli o nich mówić w kontekście pierwszej drużyny – mówi prezes klubu Tomasz Mikołajko.

Talent młodych zawodników docenia także trener Dariusz Mrózek, prowadzący zespół rezerw Podbeskidzia: Dla tych młodych chłopaków jest to ogromne wyróżnienie i mobilizacja do dalszej ciężkiej pracy. Mają spory talent i potencjał i wierzę, że go wykorzystają. W ostatnim meczu z BKS-em Bielsko chłopaki z rocznika 99 - Konrad Gutowski i Daniel Mikołajewski na tle silnego rywala pokazali się z dobrej strony. Pierwszy asystował, a drugi zdobył bramkę.


Konrad Gutowski to boczny pomocnik, którego charakteryzuje duża siła, sprawność oraz mocne uderzenie zarówno z prawej, jak i z lewej nogi.