Szwajcarska jakość:

Swiss Standards
Strona główna → Sponsoring sportowy Farby KABE → Helenka Horka opuszcza bialski klub

Helenka Horka opuszcza bialski klub

Czeska siatkarka zdecydowała się na kontynuację kariery w innym klubie.


Helena Horka reprezentowała barwy bialskiego klubu przez sześć sezonów. Najpierw w latach 2008-2010 później od sezonu 2012/2013 do teraz. Pierwszy okres gry w Bielsku-Białej zakończyła Mistrzostwem Polski, drugi nie był już tak owocny, bowiem bielska drużyna z Horką w składzie nie zdobyła już wówczas ani jednego medalu. Po czterech kolejnych ( i sześciu łącznie) sezonach w Bielsku-Białej czeska atakująca zdecydowała się zmienić klub.


W tym sezonie Hela wystąpiła w 25 meczach, a trzykrotnie została wybrana najlepszą siatkarką meczu: w 5. kolejce w KSZO Ostrowiec Świętokrzyski, w 20. kolejce z PGE Atomem Treflem Sopot oraz 21.kolejce z Polskim Cukrem Muszynianką Eneą.

Atakująca pochodząca z Brna w tym sezonie zdobyła 285 punktów, co było najlepszym wynikiem w BKS Aluprof PROFI CREDIT. Dało jej to także 15. miejsce wśród najlepiej punktujących w ORLEN Lidze. 246 punktów Hela zdobyła atakiem (12. miejsce w ORLEN Lidze, 36,7% skuteczności), 11 punktów zagrywką i 28 blokiem.


Heli dziękujemy za te wszystkie lata gry dla bialskiego klubu i życzymy powodzenia w życiu prywatnym oraz dalszej karierze sportowej.

Sponsoring sportowy Farby KABE

Sponsoring sportowy Farby KABE