Szwajcarska jakość:

Swiss Standards
Strona główna → Sponsoring sportowy Farby KABE → Heike Beier już trenuje z BKS Aluprof

Heike Beier już trenuje z BKS Aluprof

Wicemistrzyni Europy Heike Beier wróciła do Bielska-Białej po Mistrzostwach Świata. Po krótkim odpoczynku dziś wzięła już udział w treningu.


Jeszcze w niedzielę Heike Beier grała z Azerbejdżanem w Mistrzostwach Świata rozgrywanych we Włoszech. Dziś natomiast wzięła udział w treningu BKS Aluprof. Na odpoczynek nie było więc wiele czasu, ale patrząc na Heike wcale jej to nie przeszkadza, bo niemal przez całe zajęcia uśmiechała się od ucha do ucha. - Jestem trochę zmęczona, ale bardzo się cieszę, że wreszcie jestem w Bielsku-Białej i mogę trenować z drużyną - mówi wicemistrzyni Europy, która już wczoraj (w środę) przyjechała specjalnie na wieczorny trening zespołu, żeby się przywitać.


- Dopiero dzisiaj wzięłam udział w treningu, ale wczoraj musiałam tu być i zobaczyć się z dziewczynami. Przyjechałam, przywitałam się i wszystkich wyściskałam. Większosć z dziewczyn już znam, a z pozostałymi szybko się poznam. Już teraz jednak widzę, że nic się nie zmieniło i w szatni cały czas panuje świetna atmosfera i jest bardzo wesoło - uśmiecha się Heike. Uśmiech z twarzy Heike znika jedynie na moment, gdy rozmawiamy o Mistrzostwach Świata.


- Na pewno oczekiwałyśmy więcej po tych mistrzostwach. Naszym celem był awans do najlepszej szóstki, ale to się nie udało. Zajęłyśmy miejsca 9-10 i jest to wynik poniżej naszych oczekiwań. Trudno tak na gorąco powiedzieć, dlaczego tak się stało. Uważam jednak, że gdybyśmy zagrały w pierwszej fazie turnieju tak jak w drugiej udałoby nam się awansować do najlepszej szóstki - mówi bielska przyjmująca.


Powrót Heike Beier do treningów BKS Aluprof to świetna wiadomość dla całego zespołu, tym bardziej, że niemiecka przyjmująca jest w świetnej formie o czym świadczą jej statystyki indywidualne podczas Mistrzostw Świata. Heike zajęła 8 miejsce wśród najlepiej przyjmujących (57,74%), była jedną z najlepszych w swojej drużynie (3. miejsce wśród najlepiej punktujących Niemek), wyróżniała się również w zagrywce i bloku.

 

Witamy znów w Bielsku-Białej i życzymy co najmniej tak dobrego sezonu, jak ten 2013/2014! Heike witaj w domu!