Szwajcarska jakość:

Swiss Standards
Strona główna → Sponsoring sportowy Farby KABE → BKS Aluprof wygrywa Grand Prix Brna

BKS Aluprof wygrywa Grand Prix Brna

W ostatnim dniu zawodów zmierzyły się dwa niepokonane zespoły: BKS Aluprof i Vasas Obuda Budapest. O wygranej musiał zadecydować tiebreak.

BKS Aluprof - Vasas Obuda Budapest 3:2 (23:25, 25:10, 25:11, 23:25, 15:11)

BKS Aluprof: Horka, Lis, Bamber-Laskowska, Pasznik, Radosova, Moskwa, Wojtowicz (libero) oraz Strózik, Mucha, Zhitovoz i Łyszkiewicz.

Zwycięstwem BKS Aluprof zakończyła się 4. Grand Prix Brna! W ostatnim dniu turnieju o pierwsze miejsce zagrały niepokonane dotąd zespoły, a więc BKS Aluprof oraz węgierski Vasas Obuda Budapeszt. W meczu decydującym o wygranej w całym turnieju nie zabrakło emocji, a bielszczanki udowodniły swoją wyższość dopiero po pięciosetowej batalii.

Początek niedzielnego meczu nie był dla bielskich siatkarek udany. Węgierki objęły prowadzenie 4:0 i przez długą część seta utrzymywały przewagę. Bielszczanki wyrównały przy stanie 14:14, a wkrótce potem same wyszły na prowadzenie (20:18). Kiedy podopieczne trenera Emanuele Sbano prowadziły już 23:21 wydawało się, że tylko kwestią czasu jest ich wygrana w premierowej

odsłonie. Tymczasem dość nieoczekiwanie lepsze w końcówce seta były Węgierki, które wygrały 25:23.

Porażka w pierwszym secie najwyraźniej zmobilizowała bielszczanki, które w kolejnych dwóch partiach nie dały przeciwniczkom większych szans. Drugi set padł łupem BKS Aluprof 25:10, a trzeci 25:11.

Dzięki łatwym wygranym w tych setach bielskie siatkarki najwyraźniej zgubiły czujność i koncentrację, bo czwarta partia podobnie jak pierwsza była bardzo wyrównana. Przez cały set żadnemu z zespołów nie udało się zdobyć przewagi wyższej niż 3 punkty.

Ostatecznie 25:23 wygrały Węgierki, które tym samym doprowadziły do tiebreaka.

W decydującej partii znów długo na prowadzeniu były siatkarki z Budapesztu. Końcówka należała jednak do bielszczanek, które wygrały 15:11. Trzeba przyznać, że tiebreak to prawdziwy popis dwóch siatkarek: Natalii Bamber-Laskowskiej i Nikoli Radosovej, które z 15 zdobytych punktów w piątej partii zdobyły łącznie 9 oczek.

W spotkaniu z Węgierkami najwięcej punktów dla BKS Aluprof zdobyła Nikola Radosova - 23, oraz Natalia Bamber-Laskowska - 19. Znów dobrze punktowały środkowe - Małgorzata Lis (12) oraz Kornelia Moskwa (13).

BKS Aluprof pokonał węgierski Vasas Obuda Budapeszt i wygrał Grand Prix Brna!!!