Chociaż od lat w aranżacjach przełamuje się tradycyjne rozwiązania i stawia na coraz odważniejsze wybory kolorystyczne, śnieżnobiały sufit to klasyka, która nigdy nie wyjdzie z mody.  Dlaczego? Śnieżnobiały sufit jest praktyczny, łatwy w zastosowaniu i uniwersalny. Jeśli planujesz pomalować sufit na biało – wybierz farbę, która sprawdzi się w długoterminowej perspektywie.

Ponadczasowa klasyka – sprawdzona praktyka

Od lat w polskich domach i mieszkaniach najpopularniejszym rozwiązaniem jest sufit śnieżnobiały. Klasyka nigdy nie wychodzi z mody, ale w tym wypadku nie tyle chodzi o modę, ile o dobrą praktykę. Biel odbija światło, pomieszczenia nabierają jasności i nawet nieduże metraże zyskują na przestronności. Jasny sufit łatwiej utrzymać w nienagannym stanie. Wybierając dobrą farbę do sufitu, bez problemu pozbędziemy się zabrudzeń, czy skorygujemy uszkodzenia, powstałe np. przy przeprowadzce czy montażu zabudowy meblowej. Jeżeli będziemy chcieli odświeżyć powierzchnię i sufit będzie wymagał pomalowania dużo wygodniej zrobić to w przypadku śnieżnobiałej, klasycznej farby niż w przypadku sufitu o nietypowym odcieniu. Na biało maluje się też łatwiej, zwłaszcza gdy pokrywamy płaszczyzny, które nie są idealnie gładkie. Biały sufit i białe ściany niwelują też problem perfekcyjnie równego odcięcia paskiem pod sufitem. 

Gdzie sprawdzi się śnieżnobiały sufit?

Sufit w bieli to rozwiązanie dla inwestorów prywatnych, osób wynajmujących mieszkania, także lokali pod najem krótkoterminowy, ale też pensjonatów, hoteli, hosteli, których wnętrza (intensywnie eksploatowane wymagają co jakiś czas odświeżenia). Na biało malowane są także wykończenia pod klucz lokali mieszkalnych, ale też powierzchni biurowych i użyteczności publicznej. Szkoły, przedszkola, szpitale, zakłady produkcyjne to kolejne przykłady obiektów, w których najczęściej stawia się na biel.

Biel bieli nierówna i farba farbie nierówna. Różne produkty mają swoje specyficzne właściwości, a odcienie bieli, również mogą być różne. Top White z oferty Farby KABE to farba antyrefleksyjna, super biała, przeznaczona w szczególności do malowania sufitów z efektem śnieżnobiałej powłoki. Idealne wykończenie wymalowanych sufitów uzyskamy dzięki głęboko matowemu efektowi, który minimalizuje efekt refleksów świetlnych. Do tego farba posiada wysoką odporność na żółknięcie, więc sufit pozostanie długo śnieżnobiały, mimo oddziaływania czynników zewnętrznych. 

Biały pasuje do wszystkiego

Biały to kolor uniwersalny także wtedy, gdy planujemy kierunek wykończenia wnętrza. Pasuje  właściwie do każdej aranżacji, mebli i dekoracji. Dom w stylu rustykalnym czy apartament glamour i oczywiście wszystkie warianty wnętrz skandynawskich będą dobrze wyglądać ze śnieżnobiałym sufitem. Bielą warto pokryć powierzchnię również wtedy, gdy nie wiemy dokładnie, jaki będzie ostatecznie styl aranżacji.          

Śnieżnobiały sufit pomalowany farbą Top White marki Farby KABE:

  • wprowadza do wnętrza światło i energię,
  • sprawia, że pomieszczenie wydaje się większe i bardziej przestronne,
  • jest łatwy w utrzymaniu czystości, komfortowy w aplikacji.
Supreme Poradnik