Początek września i powrót do szkoły to doskonała okazja do odświeżenia przestrzeni, w której dzieci i młodzież spędzają dużo czasu jesienią i zimą. Dzięki efektom dekoracyjnym można nie tylko stworzyć estetyczne wnętrze, ale i wprowadzić rozwiązania, które sprzyjają nauce i zabawie. Zobacz, jak wykorzystać efekty dekoracyjne Farby KABE w kreatywnej aranżacji pokoju dla dziecka i nastolatka.

Pokój dziecięcy: kolorowo i kreatywnie

W pokoju dziecięcym warto postawić na żywe kolory i ciekawe faktury, które pobudzą wyobraźnię i zachęcą do nauki poprzez zabawę. Radosną i dynamiczną przestrzeń pozwolą stworzyć m.in. efekt deski klejonej lub odciskanej.

Efekt deski: naturalny klimat i przytulność

Efekt deski to dekoracyjna technika, która imituje wygląd drewnianych desek. Można go wykonać przy pomocy paneli elewacyjnych, które przykleja się do ściany, lub używając silikonowej formy do odbijania struktury deski KABE DP.

Efekt deski w pokoju dziecięcym nada mu ciepłego i przytulnego charakteru. Zwłaszcza wykonany w jasnych odcieniach drewna jak brzoza, sosna czy wierzba stworzy przyjazną atmosferę, odpowiednią do wypoczynku i relaksu. Z efektem deski Farby KABE można wyczarować w pokoju np. iluzję bajkowej chatki, co uruchomi w dziecku pokłady fantazji.

Pokój młodzieżowy: nowoczesny i funkcjonalny design

Dla młodzieży ważna jest nie tylko funkcjonalność pokoju, ale i nowoczesny styl. Efekty dekoracyjne Farby KABE, takie jak efekt betonu architektonicznego czy efekt cegły, wpisują się w najmodniejsze trendy i gusta nastolatków. Pomogą stworzyć idealny pokój młodzieżowy – przestrzeń przeznaczoną do nauki, odpoczynku i spotkań z rówieśnikami.

Efekt betonu: surowa nowoczesność

Efekt betonu od Farby KABE spodoba się nastolatkom doceniającym nowoczesny, industrialny styl. Dzięki betonowej ścianie (lub ścianom) wnętrze nabierze surowego, miejskiego charakteru. Beton dobrze komponuje się z metalowymi i drewnianymi meblami. Efekt betonu w połączeniu z prostymi, geometrycznymi formami tworzy wnętrze pełne minimalistycznej elegancji.

Ściana podzielona boniami na mniejsze fragmenty idealnie oddaje okładzinę z płyt betonowych. Efekt betonu jest dostępny w szerokiej palecie kolorystycznej. Najbardziej popularne odcienie: naturalny, grafitowy, antracytowy i szary będą stanowić tło dla ulubionego koloru nastolatka. Barwę przewodnią pokoju można wprowadzić np. w postaci dodatków tekstylnych.

Efekt cegły: industrialny vibe

Efekt cegły od Farby KABE pozwala na uzyskanie realistycznego wyglądu ceglanej ściany, co jest popularne wśród młodzieży preferującej styl loftowy. Ściany z efektem cegły pozwalają wyczarować we wnętrzu klimat przestrzeni poprzemysłowych i urbexowych. Można je połączyć z surowymi elementami wystroju, takimi jak metalowe półki czy drewniane dodatki, co stworzy spójną, modną aranżację. Użycie farby laserunkowej LAZUR Z/W uwypukli dekoracyjną fakturę ściany z efektem cegły i da rezultat postarzenia powierzchni imitującej ceglaną.

Supreme Poradnik