Szwajcarska jakość:

Swiss Standards
Strona główna Poradnik wykonawcy

Poradnik wykonawcy

 

Wydajność – klucz do sukcesu
Wydajność farby czyli parametr określający zużycie na 1m2 to jeden z najistotniejszych czynników mających wpływ na jakość i cenę farby zarówno do wnętrz jak i na elewację. Zapraszamy do artykułu poświęconemu wydajności farby.
 
 
Systemy ociepleń KABE THERM - Ciepło, oszczędność i ekologia
Podstawowym zadaniem systemów ociepleń KABE THERM jest zwiększenie izolacyjności termicznej ścian zewnętrznych i ograniczenie niekorzystnego wpływu istniejących mostków termicznych.
 
 
Najlepsza ochrona elewacji - systemy ociepleń KABE THERM z tynkami silikonowymi ARMASIL T
Systemy ocieplania KABE THERM z zewnętrzną silikonową masą tynkarską ARMASIL T.
 
 
Poznaj programy obliczeniowe Farby KABE
Krótka prezentacja funkcjonalności programów obliczeniowych przygotowanych przez Farby Kabe. Wśród nich "Program do obliczania efektywności ekonomicznej systemów ociepleń", "Kalkulator materiałowy" i "Program do obliczania parametrów cieplno-wilgotnościowych przegród budowlanych".
 
 
Jaką farbę dobrać na elewację
Podpowiadamy jaką farbę elewacyjną wybrać by uzyskać pożądany efekt na ścianach swojego domu.
 
 
Tynki mineralne
Prezentujemy rodzinę renowacyjnych tynków mineralnych, które z powodzeniem wykorzystywane są do tworzenia wysokiej jakości elewacji budynków i restauracji elewacji zabytkowych, narażonych na szkodliwe działanie wilgoci.
 
 
Tynki i farby dekoracyjne - Nieskończone możliwości dla Twojego domu
Dzięki bogatej ofercie farb i tynków dekoracyjnych Farby Kabe z łatwością odnowisz swoje mieszkanie, bez konieczności przeprowadzania generalnego remontu.
 
 
TYNKI STRUKTRALNE - PORADNIK: JAK WYKONAĆ
Obecnie najpopularniejszym sposobem wykonywania warstwy wykończeniowej ścian zewnętrznych, systemów ociepleń, jak również dekoracji wnętrz są gotowe tynki cienkowarstwowe.
 
 
Przygotowanie podłoża pod tynki cienkowarstwowe
Doradzamy jak odpowiednio przygotować podłoże ścian zewnętrznych pod wyprawy cienkowarstwowe z oferty Farby Kabe.
 
 
KABE THERM SG Nowoczesny system ocieplania stropów
W większości przypadków ocieplania stropów nie ma konieczności stosowania warstw odpornych na udarność mechaniczną i czynniki atmosferyczne, dlatego popularne obecnie systemy wykonywane metodą ETICS nie posiadają warstwy zbrojonej, a warstwy wykończeniowe są wykonywane techniką natryskową.
 
 
Krótka historia od farby akrylowej do farby lateksowej przeznaczonej do ekstremalnych zastosowań
Poznajcie właściwości i zalety nowoczesnych farb akrylowych i lateksowych do zadań specjalnych.
 
 
Programy specjalne: Pokoloruj dom i wnętrze i stwórz swój tynk mozaikowy
Poznaj funkcjonalność aplikacji przygotowanych przez Farby KABE. Dobierz kolory elewacji i wnętrz, stwórz swój unikalny wzór tynku mozaikowego.
 
 
Najlepsza farba do wnętrz
Doradzamy na co zwracać uwagę podczas wyboru farby do malowania wnętrz, i które produkty z oferty Farby Kabe doskonale nadadzą się do tego zadania.
 
 
Farba silikatowa czy silikonowa: oto jest pytanie!
Którą farbę elewacyjną wybrać - silikonową czy silikatową
 
 
Nowoczesne systemy ociepleń KABE THERM z tynkami natryskowymi AKORD Farby KABE
Systemy ociepleń KABE THERM z tynkami natryskowymi AKORD do zastosowania przy ocieplaniu styropianem i wełną mineralną.
 
 
Farba lateksowa do kuchni i łazienki
Farby lateksowe to doskonały wybór w przypadku malowania ścian w kuchni i łazience. Zapraszamy do zapoznania się z charakterystyką farb lateksowych do wnętrz.
 
 
Wpływ kolorów na wnętrza
Ten artykuł przybliży podstawowe problemy i wskaże najlepsze rozwiązania związane z doborem kolorystyki we wnętrzach.
 
 
Jaki tynk na elewację wybrać?
Tynki akrylowe PERMURO i mozaikowe MARMURIT
 
 
Bezpieczne stosowanie mas tynkarskich
Bezpieczne stosowanie mas tynkarskich i farb elewacyjnych w warunkach obniżonych temperatur i podwyższonej wilgotności.
 
 
Ocieplenie z efektem osuszania
Systemy ociepleń KABE THERM ze styropianem perforowanym KLIMA Duża ilość wilgoci zawarta w materiałach budowlanych jest jednym z najbardziej niekorzystnych czynników, mających wpływ na trwałość obiektów budowlanych. Bez wilgoci i spowodowanej nią korozji mechanicznej, chemicznej i...
 
 
Jak wykonać wewnątrz budynku dekoracyjną fakturę z efektem laserunku?
Jak wykonać wewnątrz budynku dekoracyjną fakturę z efektem laserunku? 1.Przygotowanie podłoża a) Podłoże musi być nośne (bez rys i spękań), odtłuszczone, równe i suche oraz wolne od plam i wykwitów pochodzenia biologicznego lub chemicznego. b) W przypadku występowania porostu grzybów lub...
 
 
Renowacja elewacji wykonanej tynkiem cementowo-wapiennym
Renowacja starych elewacji wykonanych w tradycyjnym tynku cementowo-wapiennym wymaga profesjonalnego doradztwa i przestrzegania poniższych zasad.
 
 
Jak skutecznie przeprowadzić renowację elewacji z porostem glonów i grzybów
Jakie są główne przyczyny rozwoju glonów i grzybów na elewacjach, by doszło do rozwoju mikroorganizmów na danej powierzchni, muszą pojawić się  jednocześnie 3 czynniki Obecność mikroorganizmówObecność podłoża bogatego w pożywienieOdpowiednie warunki otoczenia, a przede wszystkim wystarczająca...
 
 
Jaki tynk wybrać na elewację ?
Najbardziej popularnym materiałem do wykonywania tynków cienkowarstwowych na elewacjach są gotowe do użycia, barwione w masie akrylowe masy tynkarskie z rodziny PERMURO (PERMURO, PERMURO AVANT, PERMURO AKORD, PERMURO TYNK ROLKOWY). Charakteryzują się one bardzo dobrą elastycznością i wysoką...
 
 
Jaką farbę wybrać do malowania łazienki?
Do malowania powierzchni ścian w łazience należy stosować farbę lateksową PROLATEX Farby KABE o najwyższej odporności na szorowanie na mokro (klasa I wg PN-EN 13300) i działanie wilgoci.
 
 
W jaki sposób zamalować zacieki na ścianach po zalaniu przez sąsiada?
W celu skutecznej renowacji powierzchni pokrytej trudnymi do usunięcia zabrudze-niami, plamami lub zaciekami (wyschniętymi śladami po zalaniu przez sąsiada), należy zastosować specjalną farbę izolującą MILAMAT Farby KABE, albowiem typowe farby dyspersyjne nie zapewniają skutecznej ochrony przed...
 
 
Jak przygotować ścianę pod malowanie farbą do wnętrz?
Podłoże pod malowanie musi być nośne (bez rys i spękań), odtłuszczone, czyste i su-che oraz wolne od plam i wykwitów pochodzenia biologicznego i chemicznego.
 
 
Co wybrać tynk dekoracyjny czy gładkie malowane ściany?
Gotowe do użycia akrylowe masy tynkarskie do wnętrz są najlepszym rozwiązaniem w przypadku wykonywania nowych warstw wykończeniowych na podłożach o nierównej powierzchni.
 
 
Dlaczego warto do remontu wybierać materiały ekologiczne?
Dbając o własne zdrowie i nie pozostając obojętnym na sprawy środowiska naturalnego, przy wyborze farb do wnętrz powinniśmy zwracać szczególną uwagę na zawartą w nich ilość Lotnych Związków Organicznych (w skrócie LZO).
 
 
Wygładzanie ścian-jak zrobić to fachowo?
W przypadku znacznych nierówności ścian (powyżej 5 mm) należy zastosować do wyrównywania i wygładzenia białą wapienno-cementową zaprawę szpachlową KOMBI FINISZ którą można po wstępnym związaniu filcować /bez konieczności późniejszego szlifowania
 
 
Czy dom ocieplić za pomocą wełny czy styropianu?
Podejmując decyzję o ociepleniu budynku stajemy wobec trudnego wyboru materiału termoizolacyjnego: zastosować styropian, styropian perforowany czy też wełnę mineralną. Własności izolacyjne wszystkich tych materiałów są zbliżone.
 
 
Kiedy stosować wypełniony podkład pod farbę do wnętrz?
Środki /podkłady/ gruntujące to chyba najbardziej niedoceniana grupa produktów stanowiąca bazę pod kolejne warstwy wykończeniowe.
 
 
Doskonały efekt przy każdym malowaniu
Doskonały efekt przy każdym malowaniu.AQUATEX – Wyjątkowa dyspersyjno-krzemianowa farba o wysokiej paroprzepuszczalności
 
 
Farby KABE – Właściwy dobór i zastosowanie farb elewacyjnych
Wykonanie powłoki malarskiej na elewacji jest najprostszym sposobem podniesienia jej walorów estetycznych i użytkowych