Bogata oferta systemów ociepleń KABE THERM zawiera kompletny zestaw systemów ociepleń z tynkami do natryskowego (mechanicznego) wykonywania ochronno-dekoracyjnych, cienkowarstwowych wypraw tynkarskich. Tynki natryskowe cienkowarstwowe AKORD firmy Farby KABE w stosunku do tynków wykonywanych ręcznie wyróżniają się łatwą aplikacją, wysoką wydajnością a przede wszystkim wyjątkowo równomierną i wyraźną fakturą. 

Szczególnie są polecane do stosowania na dużych powierzchniach oraz na podłożach o zakrzywionych, nieregularnych kształtach. Mogą być stosowane zarówno na podłożach mineralnych (jak np.: beton, tynk wapienny, wapienno-cementowy i cementowy) jak i pokrytych dobrze związaną powłoką malarską na bazie tworzyw sztucznych. W standardzie zawierają również zabezpieczenie przed porostem glonów i grzybów. 

Tynki natryskowe AKORD dostępne są w kilku odmianach oraz w szerokiej palecie kolorów i grubości ziarna, co pozwala na swobodne kształtowanie wizerunku architektonicznego budynków. 

NAWAżNIEJSZE ZALETY TYNKÓW NATRYSKOWYCH

  • Bardziej jednorodna i wyraźna faktura wyprawy tynkarskiej /lepszy efekt/
  • Wyższe tempo aplikacji mas tynkarskich /więcej inwestycji przy niższych kosztach własnych/ 
  • Wyższa wydajność w stosunku do tynków nakładanych ręcznie /nisze koszty materiału/ 
  • Mniejsze zapotrzebowanie na siłę robocza do natrysku /niższe koszty robocizny/
  • Łatwa aplikacja także na powierzchniach zakrzywionych, krzywoliniowych oraz poziomych /szerszy zakres stosowania/
  • Szeroka paleta mas i zapraw tynkarskich do natrysku
  • Łatwiejsze wykonywanie odcięć i przerw roboczych.

SYSTEMY OCIEPLEŃ Z TYNKAMI NATRYSKOWYMI AKORD

KABE THERM AKORD – System ocieplania ścian oparty na styropianie 

System ociepleń KABE THERM AKORD jest nowoczesnym systemem ocieplania ścian zewnętrznych budynków na bazie płyt styropianowych i tynków natryskowych. Stosowany jest w budownictwie mieszkaniowym jedno- i wielorodzinnym, użyteczności publicznej i przemysłowym, zarówno w obiektach już istniejących, jak i nowo wznoszonych, do wysokości 25 m (dla budynków wzniesionych przed 01.04.1995 do wysokości jedenastej kondygnacji włącznie). 

Ze względu na łatwą technologię montażu oraz niskie koszty realizacji stosowany jest najczęściej przy termomodernizacji budynków wykonanych w starych energochłonnych technologiach (niespełniających obowiązujących wymogów izolacyjności termicznej). System może być stosowany na wszelkich typowych podłożach mineralnych (jak np.: beton, tynk cementowy, cementowo-wapienny, piaskowiec oraz na ścianach surowych wykonanych z cegieł, bloczków, pustaków i innych materiałów ceramicznych lub silikatowych), jak i na podłożach pokrytych dobrze przylegającą powłoką farby elewacyjnej lub tynku cienkowarstwowego. 

Warstwa zewnętrzna wykonywana jest techniką natryskową przy zastosowaniu tynku: silikonowego ARMASIL T AKORDpolikrzemianowego NOVALIT T AKORD lub akrylowego PERMURO AKORD, możliwego do malowania farbą elewacyjną ARMASIL F lub NOVALIT F dostępną w szerokiej palecie kolorów.

KABE THERM MW – System ocieplania ścian oparty na wełnie mineralnej

System ociepleń KABE THERM MW znajduje zastosowanie przede wszystkim na obiektach wymagających wysokiej ochrony przeciw pożarowej i paroprzepuszczalności oraz ochrony przed intensywnym działaniem warunków atmosferycznych. Stosowany jest w budownictwie mieszkaniowym jedno- i wielorodzinnym, użyteczności publicznej i przemysłowym, w obiektach już istniejących, jak i nowo wznoszonych na budynkach niskich jak i wysokich /ponad 25 m/. 

Do jego wykonania można stosować płyty z wełny mineralnej: elewacyjnej (o zaburzonym układzie włókien), lamelowej (o uporządkowanych układzie włókien) i dwugęstościowej. System KABE THERM MW może być stosowany na wszelkich typowych podłożach mineralnych (jak np.: beton, beton komórkowy, tynk cementowy, cementowo-wapienny, piaskowiec oraz na ścianach surowych wykonanych z cegieł, bloczków, pustaków i innych tego typu materiałów ceramicznych lub silikatowych), jak i na podłożach pokrytych dobrze przylegającą powłoką farby elewacyjnej lub tynku cienkowarstwowego. Szczególnie jest polecany do stosowania na budynkach ze ścianami wykonanymi z materiałów o strukturze porowatej (jak np.: beton komórkowy, żużlobeton, cegła poryzowana). Ze względu na bardzo dobrą izolacyjność akustyczną nadaje się również do ocieplania obiektów zlokalizowanych w strefach o dużym natężeniu hałasu. 

Warstwę zewnętrzną systemu KABE THERM MW może stanowić: silikonowa wyprawa tynkarska ARMASIL T AKORD, polikrzemianowa wyprawa tynkarska NOVALIT T AKORD lub mineralna wyprawa tynkarska MINERALIT T AKORD, dostępne w szerokiej kolorów i grubości ziarna. Przy czym, po zwilżeniu tynku silikonowego ARMASIL T AKORD na jego powierzchni powstaje efekt odpychania cząsteczek wody przez żywicę silikonową. Efekt ten skutecznie zabezpiecza elewacje przed działaniem opadów oraz redukuje osadzanie się zanieczyszczeń. 

KABE THERM SG – System ocieplania stropów oparty na wełnie mineralnej

System KABE THERM SG jest przeznaczony do ocieplania stropów od strony sufitów w garażach zamkniętych i otwartych, nad którymi znajdują się pomieszczenia ogrzewane. Sprawdza się na powierzchniach, które nie są narażone na bezpośrednie oddziaływanie czynników atmosferycznych ani uszkodzenia mechaniczne w budownictwie mieszkaniowym, użyteczności publicznej oraz przemysłowym zarówno w obiektach już istniejących, jak i nowo wznoszonych. 

System ociepleń KABE THERM SG znajduje zastosowanie przede wszystkim przy ocieplaniu stropów wymagających wysokiej ochrony przeciwpożarowej. Materiałem termoizolacyjnym w systemie są niepalne płyty z lamelowej wełny mineralnej. System jest przeznaczony na wszelkie typowe niepalne podłoża mineralne (jak np.: beton, tynk cementowy, cementowo-wapienny oraz stropy wykonane z pustaków i innych tego typu materiałów ceramicznych lub betonowych). Warstwą zewnętrzną systemu jest wykonywana jest techniką natryskową mineralna wyprawa tynkarska MINERALIT T AKORD (opcjonalnie malowana farbą polikrzemianową NOVALIT F) lub też polikrzemianowa powłoka malarska NOVALIT F, dostępna w szerokiej palecie kolorów.

Decydując się na ocieplenie budynku musimy podjąć trudny wybór związany z odpowiednim systemem ociepleń, który dopasujemy dla swojego domu. W związku z tym firma Farby KABE Polska oferuje obszerny wybór systemów ociepleń KABE THERM, opartych na różnych materiałach termoizolacyjnych. Klienci korzystający z systemów ociepleń KABE THERM mogą uzyskać dodatkowo wydłużoną 5-letnią gwarancję na system i kolor tynku (wg palety kolorów Farby KABE).

Supreme Poradnik