Wynajem, zalanie przez sąsiada, wino do obiadu, próby artystyczne malucha lub kulinarne eksperymenty nastolatka? Historie plam bywają rozmaite. Jednak nawet najbardziej sentymentalni właściciele chcą jak najszybciej pozbyć się nieestetycznych śladów na ścianach. Z każdym z nich poradzi sobie farba na plamy i zacieki Milamat.

Na rynku dostępnych jest wiele farb odpornych na zmywanie, które pozwalają na łatwe usuwanie codziennych zabrudzeń. Wystarczy przetrzeć ścianę wilgotną ścierką lub gąbką i mamy problem z głowy. Jednak niektóre plamy są wyjątkowo trudne do usunięcia, a nawet do ponownego pokrycia zwykłą farbą.     

Z jakiego rodzaju plamami musi sobie poradzić farba na plamy i zacieki

Do najbardziej uporczywych plam należą odpryski gorącego tłuszczu, ślady z sadzy czy nikotyny. Często wręcz niemożliwe do usunięcia są także zabrudzenia powstałe podczas zalania, rdzawe zacieki i powierzchnie zainfekowane przez pleśnie i grzyby.

Jeżeli źródłem plam nie jest zwykła codzienna eksploatacja, ale właśnie awaria u sąsiada, musimy rozejrzeć się za produktami dedykowanymi do zabrudzeń z wody. Podobnie rzecz ma się, jeżeli remontujemy dom lub mieszkanie i chcemy zamaskować stare, wyschnięte już zacieki lub ślady grzyba. Niezastąpiona okaże się specjalistyczna farba na plamy i zacieki, która zapewni skuteczne pokrycie poprzedniej warstwy i czyste wykończenie ścian i sufitu.

Farba na plamy i zacieki a plamy po zalaniu

W przypadku zalania absolutnie podstawową sprawą jest oczywiście usunięcie przyczyny usterki, która je spowodowała. Następny krok to dokładne osuszenie powierzchni. Jeżeli nie będziemy cierpliwi na tym etapie i pomalujemy niedosuszone ściany – za jakiś czas renowację trzeba będzie powtórzyć. Podobnie rzecz ma się z budynkiem zakażonym grzybem. Koniecznie usuńmy zainfekowaną warstwę, zastosujmy odpowiedni środek grzybobójczy, ale też ustalmy przyczynę powstawania problemu. Często wystarczy zapewnić w pomieszczeniu odpowiednią wentylację.  

Po pozbyciu się wilgoci i ognisk mikroorganizmów, oczyszczeniu, ewentualnym wyrównaniu ścian i sufitu musimy zagruntować podłoże właściwym dla jego rodzaju preparatem lub podkładem. Tak przygotowaną powierzchnię pokrywamy w końcu farbą na plamy i zacieki.

Milamat – nasz sposób na plamy i zacieki

Milamat to farba, która izoluje nawet najbardziej uporczywe ślady i wykwity. Można ją stosować jako farbę podkładową, którą potem pomalujemy innym produktem w dowolnym kolorze. Sprawdza się też jako farba nawierzchniowa do ścian wewnątrz budynku. Milamat nadaje się do wszelkich podłoży mineralnych – tynków cementowych, cementowo-wapiennych, wapiennych oraz gipsowych, a także płyt gipsowo-kartonowych.

Farba na plamy i zacieki Milamat, poza skutecznym pokryciem zabrudzeń z nikotyny, sadzy czy wyschniętych zacieków wodnych, jest też bardzo odporna na szorowanie na mokro. Dlatego warto pokryć nią powierzchnie narażone na zabrudzenia – nie tylko po to, by zatuszować wcześniejsze plamy, ale też, by lepiej radzić sobie, gdy powstaną nowe. 

Jeżeli planujemy renowację wyjątkowo brudnych ścian, nie jesteśmy skazani na zdzieranie zanieczyszczonej powłoki. Łatwa w aplikacji i bezpieczna w eksploatacji farba na plamy i zacieki Milamat pozwoli odświeżyć powierzchnie w domu lub mieszkaniu, a potem cieszyć się estetycznym wyglądem przez kolejne lata.

Supreme Poradnik