Jakie kolory pasują do sypialni faceta? Większość panów podczas aranżacji mieszkania wciąż wybiera styl nowoczesny i minimalistyczny. Równie popularne stają się wnętrza klasyczne, inspirowane angielską elegancją. Decyzja o kolorze ścian będzie zależna od obranego kierunku. Sypialnia to jednak miejsce, które rządzi się swoimi prawami. Jeżeli ma dobrze służyć regeneracji i wyciszeniu, powinniśmy uwzględnić to istotne założenie w wyborze farby.

Sypialnia to miejsce szczególnie wymagające, jeśli chodzi o dobór koloru farby, którą pomalujemy ściany. Zazwyczaj nie spędzamy w niej dużo czasu w ciągu dnia (chociaż jest to kwestia dyskusyjna, jeśli pomieszczenie spełnia więcej funkcji). Mimo to wybrany odcień ścian oraz wyposażenia może wpływać na jakość naszego snu – dobra decyzja będzie sprzyjać relaksacji i regeneracji. Kolorystyka powinna też pasować do stylu wnętrza i mieszkania czy domu. No i oczywiście – wnętrze musi nam się po prostu podobać.

Nowoczesna sypialnia w neutralnych kolorach

Jeżeli jesteś zwolennikiem nowoczesnych wykończeń, postaw na odcienie neutralne. Będą pasować do wnętrz minimalistycznych z akcentami eko. W sypialni kolory ziemi, beże, szarości, złamana biel sprawdzą się doskonale.  

Sypialnia w stylu loft

Jeżeli mieszkanie utrzymane jest w stylu loft i sypialnia nawiązuje pod tym względem do całości aranżacji, możemy zdecydować się na przełamanie kolorów neutralnych ich intensywnymi wariantami. Ciemnoszara ściana od strony zagłówka będzie nie tylko ciekawa wizualnie, ale też praktyczna. Rozwiązaniem, które cały czas pozostaje w trendach i pasuje do fabrycznego stylu, jest beton. Stalowa, antracytowa rama wybije się na tle surowego, szarego tynku. Nawet jeśli zdecydujemy się na jego imitację i pomalujemy powierzchnię farbą dekoracyjną – wciąż będzie robiła wrażenie i nada męskiej sypialni charakter.

Klasyczna elegancja w intensywnych odcieniach

Nie każdy facet jest minimalistą, nie każdy lubi neutralne odcienie i nie każdy dobrze czuje się w industrialnych klimatach. Przybywa natomiast wielbicieli angielskiej elegancji. Klimat dżentelmeńskich klubów pojawia się w aranżacjach mieszkań i trafia również do sypialni. Ciężkie, solidne meble. Drewniana podłoga. Nieprzypadkowe, stylowe dodatki. Oświetlenie punktowe w ozdobnych oprawach. Jakie kolory wybrać do eleganckiej sypialni w retro odsłonie?

Ciemne, nasycone. Butelkowa zieleń, granat, ale też żółcienie w złotych, bursztynowych i musztardowych odcieniach. Brązy – od ceglastych po czekoladowe. Jeśli sypialnia jest tylko miejscem do spania – właściwie nic nie stoi na przeszkodzie, żeby zaaranżować ją w ciemnej palecie. Ważne jest to, czy dobrze czujemy się w takim otoczeniu. Monochromatyczne wykończenie w granacie czy zieleni w połączeniu z ciemnymi meblami może być przytłaczające i nie każdemu będzie pasować. Na koniec kilka słów o kolorach do sypialni – tej męskiej i tej kobiecej – których nie polecamy. Wszystkie barwy, które pobudzają, zamiast wyciszać, nie będą dobrym wyborem. Żółty, pomarańczowy, intensywny czerwony możemy zastosować w dodatkach, subtelnych dekorach, ale zdecydowanie unikajmy ich w przypadku dużych płaszczyzn.

Supreme Poradnik