Białe meble to wybór uniwersalny. W zależności od formy będą pasować do wielu aranżacji nowoczesnych, skandynawskich, glamour czy tradycyjnych wnętrz w dworkowej lub rustykalnej odsłonie. Z łatwością dopasujemy też do nich kolor ścian – możliwości jest mnóstwo. Wszystko zależy od naszych preferencji, efektu, jaki chcemy uzyskać i obranej stylistyki.

Biały kolor ścian do białych mebli

Połączenie białych ścian i białych mebli to pierwszy, najbardziej oczywisty wybór – zwłaszcza dla wielbicieli aranżacji w stylu skandynawskim. Wszechobecna biel wprowadzi do pomieszczenia wrażenie czystości i porządku. Wnętrze optycznie stanie się też bardziej przestronne. Nie obawiajmy się efektu sterylności. Tak zestawione kolory będą doskonałą bazą dla innych odcieni, materiałów i faktur.

Wnętrze ociepli drewniana podłoga czy duże, wzorzyste dywany oraz inne tekstylia, jak poduszki czy zasłony. Poza tym możemy przełamać bazową biel wyposażenia pojedynczym meblem w innym odcieniu. Dębowa komoda, bordowy stolik nocny, lub sofa w odcieniu butelkowej zieleni pozwolą uzyskać fantastyczny efekt stylistyczny.

Przytulne wnętrze – białe meble i kolory ziemi

Jaki jeszcze kolor ścian pasuje do białych mebli? Jeżeli dobrze czujemy się w spokojnym, ciepłym otoczeniu, postawmy na kolory ziemi. Beże, jasne brązy, rozbielone żółcienie i zielenie razem z białymi meblami zbudują przytulne, kojące wnętrze. Wełniany koc, miękki chodnik, lniane poduszki, dodatki z wikliny – taka aranżacja będzie przyciągać gości i pomoże w relaksacji po męczącym dniu.

Wnętrze z charakterem – kontrasty

Jeżeli chcemy stworzyć wnętrze z charakterem, wykorzystajmy energię kontrastu. W tym przypadku białe meble również będą stanowić rewelacyjną bazę dla naszej koncepcji stylistycznej. Połączenie bieli z granatem to eleganckie, ale świeże zestawienie. Jasne wyposażenie będzie też świetnie prezentować się na ciemnoszarej, a nawet czarnej ścianie. Jeżeli marzy nam się wnętrze z nutą romantyzmu, to  pudrowo-różowy kolor ścian do białych mebli jest strzałem w dziesiątkę. Odpowiednio dobrane dodatki podkreślą kobiecą, delikatną aranżację wnętrza.

Dekoracje i tekstylia ukierunkują styl w każdym przypadku. Granatowe ściany i białe meble mogą zyskać odsłonę marynistyczną lub rustykalną w skandynawskiej wersji. Czarna lub antracytowa farba może być wykorzystana do zbudowania luksusowego wnętrza glamour lub futurystycznego z wyraźnymi, geometrycznymi formami.  

Przy wykorzystaniu intensywnych barw, warto kierować się uniwersalnymi zasadami. Jeżeli dysponujemy przestronnym pokojem z dużą ilością światła naturalnego, możemy zdecydować się na  pomalowanie ciemną farbą kilku ścian. W mniejszych pomieszczeniach wybierzmy pojedynczą płaszczyznę, która stanowić będzie interesujący, kolorystyczny akcent – ale nie przytłoczy i nie zmniejszy optycznie przestrzeni. Z kolei, jeśli planujemy zaaranżować poddasze z białymi meblami, nie stosujmy nasyconych kolorów na skosach, ale na największej ścianie pionowej.

Supreme Poradnik