Sypialnia powinna być oazą, która pozwala się wyciszyć. Jej aranżacja ma sprzyjać relaksowi, pomagać w zasypianiu i dbać o nieprzerwany sen.

Nic więc dziwnego, że nawet w najbardziej minimalistycznych sypialniach pojawiają się przedmioty, które mają zapewnić komfort — koce, pledy, poduszki. Co zrobić, jeśli sen nie przychodzi? Przyczyna może leżeć w źle dobranym do sypialni kolorze ścian. Który kolor ścian pomoże zasnąć i przespać całą noc, a rano doda energii do działania?

Aranżacja kolorów ścian w sypialni

Podstawą każdej aranżacji jest kolor ścian. Choć często kierujemy się indywidualnym gustem w przypadku sypialni (i nie tylko) warto odpowiednio dobrać kolor ścian, aby zagwarantować sobie chwile relaksu, zdrowy sen oraz zastrzyk energii na cały dzień.

Najlepszy kolor do sypialni

Jednym z najlepszych kolorów do sypialni jest kolor niebieski w pastelowych odcieniach. Niebieski to kolor, który nie tylko pozwoli się wyciszyć, ale także ochłodzi wnętrze. Jak podaje Dr Neil Stanleyz British Sleep Society — przed zaśnięciem w sypialni powinno być około 16-18 st.C. Wysoka temperatura w sypialni powoduje lekki przerywany sen, a nawet koszmary. Zastosowanie koloru niebieskiego na ścianach będzie więc dobrym rozwiązaniem dla tych, którzy lubią spać w chłodzie, ale także dla tych, którzy nie zaakceptują tak niskiej temperatury. Dzięki kolorowi niebieskiemu sypialnia wydaje się chłodniejsza, co pozytywnie wpływa na jakość snu.

A może fiolet lub zieleń w sypialni

Podobny efekt, jednak bez elementu chłodu, osiągniemy malując sypialnię na kolor fioletowy (lawendowy czy liliowy) lub beżowy (kawa z mlekiem) — w zależności od gustu. Oba sprawią, że sypialnia stanie się przytulna, co pomoże zasnąć.

Uczucie relaksu, spokoju i komfortu osiągniemy również wprowadzając do sypialni kolor zielony. Nie tylko pomaga on w walce ze stresem i ukoi zmęczone oczy, ale także sprzyja lenistwu, co w sypialni jest bardzo mile widziane. Drewniane dodatki oraz zielone rośliny, które nocą nie zabierają tlenu sprawią, że sypialnia stanie się prawdziwą oazą.

Szarości i grafity sypialniane


Tym, którzy mają problemy z zasypianiem, ale także z porannym wstawaniem pomoże szary (srebrny) kolor. To niezwykle uniwersalny kolor, który sprawdzi się zarówno w eleganckich, jak i minimalistycznych sypialniach, a także kolor, który wieczorem pomoże zasnąć, a rano zachęci do działania.

Jeśli sen to nie problem, ale poranne wstawanie to zmora, do sypialni należy wprowadzić odrobinę energii. Można to zrobić malując sypialnię na pastelowy odcień koloru żółtego. To kolor, który kojarzy się ze słońcem, wakacjami, wypoczynkiem i radością, dlatego nie tylko pomoże się odprężyć, ale także sprawi, że nowy dzień zacznie się optymistycznie. Dobrą opcją z palety ciepłych odcieni jest również pomarańczowy, który pomimo swojej soczystości — nawet w pastelowym wydaniu jest niezwykle energetyzujący, ale także pomaga w zasypianiu.

Chcesz zadbać o zdrowy sen lub potrzebujesz dużo energii z rana? Wybierz właściwy do swoich potrzeb kolor ścian w sypialni. W Farby Kabe pomożemy Ci wybrać odcień, który pomoże Ci zasnąć lub doda Ci energii, skorzystaj z naszych wzorników kolorów — K oraz FARBwerk Farby Kabe, dzięki którym znajdziesz idealny kolor do sypialni.

Supreme Poradnik