Kamień dekoracyjny na ścianie nie traci na popularności. Nic dziwnego! Wprowadza on nie tylko naturalny element do aranżacji, ale także ciekawą fakturę i kolory, dzięki którym wnętrze wygląda naprawdę efektownie. Aby podkreślić ten efekt, warto połączyć wybrany wzór kamienia z odpowiednim kolorem ścian.

Przełam rutynę kamieniem dekoracyjnym

Kamień dekoracyjny to dodatek, na który dzisiaj każdy może sobie pozwolić. Pięknie ozdobi ścianę w kuchni, salonie, korytarzu, czy sypialni. W każdym z tych pomieszczeń, to ciekawy pomysł na przełamanie rutyny oraz nadanie mu charakteru. Niezależnie od tego, czy będzie to ściana z multimediami w salonie, ściana za łóżkiem w sypialni, czy ta, na której wisi lustro w przedpokoju. Kamień dekoracyjny to również dobry pomysł do biur i budynków użyteczności publicznej, gdzie coraz bardziej istotne staje się wprowadzanie naturalnych elementów aranżacji. Połączenie kamienia z zielonymi roślinami to strzał w dziesiątkę.

Kamień na ścianie może mieć postać naturalną, ale także kamiennej płytki dostępnej w marketach, oryginalnego lica cegieł czy tynku, dzięki któremu można uzyskać na ścianie na przykład efekt cegły czy betonu.

Wraz z odpowiednią kolorystyką ścian to nowoczesny akcent, obok którego nikt nie przejdzie obojętnie.

Jaki kolor ściany wybrać do aranżacji z kamieniem?

Kolor kamienia determinuje wybór koloru ściany. Aby uzyskać efekt harmonii, warto skorzystać z podstawowej palety barw. Biel idealnie podkreśli każdy rodzaj kamienia niezależnie od jego rodzaju i koloru. Jej ciepłe tony można zastosować do kamienia o ciepłych barwach takich jak piaskowiec czy czerwona cegła, zimne do tych o zimnych odcieniach. Klasycznym połączeniem jest również kamień i odcienie szarości, które będą współgrały z większością kamiennych aranżacji ściennych.
Jeśli wybór pada na naturalną czerwoną cegłę, można ją połączyć zarówno z bielą i szarościami, jak i z ciepłymi beżami. Biała cegła doskonale będzie współgrała z… bielą! W aranżacji należy jednak zadbać o kolorowe dodatki, dodatki z naturalnego drewna lub na przykład rośliny zielone. Kamień dekoracyjny o ciepłej barwie można połączyć z bielą, podobnymi, beżowymi odcieniami, ale także z mocniejszymi kolorami takimi jak pomarańcze, czerwienie fiolety, czy granat. Chcąc uzyskać wakacyjne, relaksujące wibracje, warto przemyśleć zastosowanie na ścianie energetyzującego turkusowego koloru w intensywnym lub stonowanym odcieniu.

Niezależnie od wybranej kombinacji należy pamiętać o umiarze i stosować kamień tylko w kilku miejscach lub na jednej wybranej ścianie. Dzięki temu wprowadzi on pożądany naturalny element, który zostanie podkreślony przez kolor otaczających go ścian i dodatków.

Planujesz zastosować kamień na ścianie? A może już ozdabia on wnętrza Twojego domu, mieszkania czy biura, a Ty zastanawiasz się jaki kolor ścian najlepiej go podkreśli? Skorzystaj z naszych wzorników kolorów — K oraz FARBwerk Farby Kabe.

Supreme Poradnik