Jakich parametrów oczekujemy od produktu do malowania ścian i sufitu wysokiej jakości? Z pewnością dobrego krycia. Dobrze kryjącą farbą pomalujemy powierzchnię szybko, zużyjemy mniej materiału, więc inwestycja będzie nas mniej kosztować – pieniędzy, czasu i energii.

Farby dobrze kryjące, czyli jakie?

Farby dobrze kryjące to takie, które pozwalają na pokrycie powierzchni jak najmniejszą ilością warstw. Sporo jednak zależy nie tylko od samej farby, jej rodzaju, ale też od koloru i rodzaju i sposobie przygotowania podłoża a także stosowanych narzędzi. Pokrycie powierzchni bez prześwitów, zapewnienie jednolitego i intensywnego docelowego wybarwienia ściany – to efekt, który chcemy osiągnąć i który daje dobrze kryjąca farba. Od wysokiej jakości produktu oczekujemy więc satysfakcjonującego krycia przy optymalnej wydajności stosowanego produktu.  

Farby KABE – dobierz produkt do pomieszczenia i malowanej powierzchni

W ofercie Farby KABE znajduje się wiele rodzajów produktów, które mają różne parametry oraz różne przeznaczenie. Dobre krycie zapewnią między innymi:

PROFILATEX FARBA CERAMICZNA to wysokiej jakości farba ceramiczna do malowania wnętrz. Tworzy szlachetną satynowo-matową dobrze kryjącą powłokę, a przy tym jest wyjątkowo trwała – odporna na wszelkie uporczywe plamy i zabrudzenia, na zmywanie i szorowanie.

PERFEKTA FARBA AKRYLOWA to akrylowa farba do wnętrz, przeznaczona do wykonywania powłok malarskich o matowej powłoce, zapewnia doskonałą jakość wymalowań i perfekcyjne krycie w atrakcyjnej cenie.

TOP WHITE FARBA AKRYLOWA to antyrefleksyjna farba przeznaczona w szczególności do malowania sufitów z efektem śnieżnobiałej powłoki i doskonałym kryciem. Głęboko matowa daje idealne wykończenie, farba szczególnie polecana do malowania sufitów i górnych powierzchni ścian.

PROLATEX FARBA LATEXOWA to wyjątkowy produkt – najwyższej jakości, ekologiczna farba lateksowa z oznaczeniem ECO GOLD „0”LZO. Pozbawiona lotnych związków organicznych, wolna od formaldehydów, w najwyższym stopniu przyjazna dla ludzi i środowiska, zapewniająca znakomite krycie malowanych powierzchni.

AQUATEX FARBA O MINERALNYM CHARAKTERZE to farba antyrefleksyjna, o mineralnym charakterze i głęboko matowej powłoce, której dobre krycie niweluje refleksy świetlne wywołujące wrażenie nierównego podłoża, szczególnie polecana do malowania sufitów i górnych powierzchni ścian.

Które farby są najlepiej kryjące?

Która z tych farb zapewnia dobre krycie? Odpowiedź brzmi: każda! Podwójne malowanie wystarczy do skutecznego naniesienia koloru. Najbardziej uniwersalne są produkty akrylowe. Stosujemy je w pomieszczeniach „suchych” jak salon, sypialnia, przedpokój. Choć ten warto pokryć materiałem, który łatwo będzie utrzymać w czystości. Farba ceramiczna i lateksowa świetnie sprawdzi się w pomieszczeniach o wysokiej wilgotności, np. w kuchni czy łazience. Oba rodzaje farb reagują też doskonale na zmywanie, szorowanie. W przypadku większości produktów malowane podłoże warto zagruntować odpowiednim środkiem oraz usunąć uszkodzenia i wypełnić nierówności. Bardzo chłonne czy nierówne podłoże sprawi, że zużyjemy więcej farby, nawet jeśli będzie miała doskonałe parametry krycia.

Supreme Poradnik