Eleganckie wnętrze w ciepłych barwach? Łososiowy jest dla Ciebie!

Kolor łososiowy, choć kojarzony z romantyzmem i kobiecością, jest jednym z najbardziej uniwersalnych kolorów. Nie tylko pasuje do pomieszczeń o różnym przeznaczeniu, ale podkreśla wiele odmiennych aranżacji wnętrz, a także może być łączony z wieloma innymi kolorami. Zanim więc łososiowy zostanie wrzucony do jednego worka z różowym czy brzoskwiniowym przyjrzyjmy mu się nieco bliżej.

Łososiowy to kolor, który — jak sama nazwa wskazuje — zainspirowała natura. Posiada w sobie tony żółte, pomarańczowe, czerwone i niebieskie. Łososiowy wycisza emocje. Sprawia, że we wnętrzu panuje atmosfera harmonii, relaksu, spokoju, ale także radości. Łososiowy wydaje się również doskonałym kompromisem. Wiele kobiet marzy o różowej sypialni czy łazience, co nie zawsze spotyka się z entuzjazmem ich partnera. Łososiowy jest alternatywą, która połączona z odpowiednimi dodatkami sprawia, że wnętrze nie jest zbyt romantyczne czy kobiece. To również dobra opcja wszędzie tam, gdzie pomarańczowy będzie zbyt energetyczny, a czerwony zbyt agresywny.

Tymczasem kolor łososiowy to zarówno energia i radość, jak i harmonia i szyk, dlatego sprawdzi się w eleganckim salonie, przytulnej kuchni czy jadalni, nastrojowej sypialni czy w łazience, w której chce się odpocząć po ciężkim dniu. To jak zostanie odebrany, w dużej mierze zależy od stylu wnętrza oraz zastosowanych w nim dodatków.

Łososiowy sprawdzi się w stylu klasycznym, minimalistycznym, shabby chic czy glamour. Dzięki kolorowi łososiowemu każdy z tych stylów zyskuje dekoracyjny element, który go podkreśla, dodaje mu charakteru i oryginalności.

Co ważne, zbyt wiele koloru łososiowego na ścianach może przytłoczyć, dlatego należy zachować zdrowy umiar. W mniejszych pomieszczeniach najlepiej wprowadzić łososiowy jako akcent. Na przykład na jedną lub na dwie ściany. Ciekawy rezultat można osiągnąć, malując trzy ściany na biało, a sufit i czwartą ścianę na łososiowo. Jeśli na kolor łososiowy ma zostać pomalowane całe pomieszczenie, powinno być ono odpowiednio duże. Kolor łososiowy na pewno warto zastosować w ciemnych pomieszczeniach, które dzięki niemu zostaną przyjemnie rozjaśnione.

Kolor łososiowy doskonale będzie współgrał z bielą, która odrobinę go wyciszy. Biel można zastosować na ścianie — również stosując pasy — ale także w dodatkach takich jak sztukateria, listwy przypodłogowe czy przysufitowe, drzwi i ramy okienne, meble. To też zgrany duet z szarościami w wielu odcieniach. Elegancji wnętrzu, w którym zastosowano kolor łososiowy, doda na przykład jasnoszary sufit. Ciepły łososiowy kolor będzie też dobrze współgrał z zimnymi odcieniami niebieskiego, czy zielonego takiego jak mięta, czy szałwia. Nie sprawdzi się natomiast w połączeniu z żywymi jaskrawymi kolorami. W minimalistycznym czy klasycznym stylu podkreśli złote, srebrne czy miedziane dodatki, w stylu glamour pięknie będzie się odbijał w kryształowych żyrandolach, a w stylu shabby chic powinien się znaleźć na tekstyliach.

Różowy jest zbyt słodki, pomarańczowy zbyt energetyczny, a czerwony zbyt agresywny? Postaw na kolor łososiowy! Skorzystaj z naszych wzorników kolorów — K oraz FARBwerk Farby Kabe, dzięki którym znajdziesz idealny odcień łososiowy.

Supreme Poradnik