Dbając o własne zdrowie i nie pozostając obojętnym na sprawy środowiska naturalnego, przy wyborze farb do wnętrz powinniśmy zwracać szczególną uwagę na to, by były one ekologiczne (na zawartą w nich ilość  Lotnych Związków Organicznych – w skrócie LZO). Ich wysokie stężenie oddziałuje negatywnie na układ oddechowy i krwionośny człowieka oraz jest jednym ze źródeł zanieczyszczenia środowiska.

Ekologiczne farby do ścian PROLATEX i OPTILATEX

Doskonałym przykładem produktów ekologicznych, bezpiecznych dla ludzi i środowiska są farby lateksowe PROLATEX i OPTILATEX, nowoczesne  materiały do wnętrz w ofercie Farby KABE. Specjalnie opracowane receptury tych farb zostały całkowicie pozbawione Lotnych Związków Organicznych przy zachowaniu wysokich właściwości użytkowych farb lateksowych. Równocześnie zmniejszono emisję zapachu przy wysychaniu farb, co sprawia, że są one przyjazne nawet dla osób wrażliwych. Z powodzeniem mogą być stosowane m.in. w mieszkaniach alergików i w pokojach przeznaczonych dla małych dzieci.

Farba OPTILATEX jest nowoczesną farbą lateksową do wykonywania dekoracyjnych powłok malarskich w pomieszczeniach „suchych” (jak np.: salony, sypialnie, biura i sale konferencyjne). Przeznaczona jest do malowania powierzchni ścian i sufitów w pomieszczeniach mieszkalnych, użyteczności publicznej, obiektów służby zdrowia i zakładów przemysłu spożywczego.


Stosowana jest na wszelkich typowych podłożach mineralnych (jak np.: powierzchnie betowe, tynki cementowe, cementowo-wapienne, wapienne i gipsowe oraz na płytach gipsowo-kartonowych), jak również pokrytych powłoką dyspersyjną lub tynkiem polimerowym.

Farba OPTILATEX oferowana jest w bogatej gamie kolorów wg palety barw KABE, NCS lub wg dostarczonego wzoru. Jest to produkt ekologiczny i bezpieczny dla zdrowia charakteryzujący się wysoką trwałością barw, odpornością na zmywanie i szorowanie oraz przyjemną aplikacją. Farba OPTILATEX pod względem właściwości aplikacyjnych i jakości powłoki wyznacza nowe standardy malowania i odświeżania wnętrz.

Supreme Poradnik