Trendy w budownictwie i w aranżacji wnętrz kierują się w stronę oryginalności i indywidualizmu, przy czym ważna pozostaje wysoka jakość wykonania. Tynki mozaikowe Farby KABE spełniają te wymogi i cieszą się rosnącą popularnością.

Estetyczny i efektowny tynk

Jednym z powodów popularności tynków mozaikowych jest niepowtarzalna estetyka. Różne kolory i rozmiary kruszywa pozwalają stworzyć wiele kompozycji/melanżu i zindywidualizować efekt na ścianie. Wielobarwna mozaika utworzona przy użyciu mas tynkarskich MARMURIT i MOZAIKER DECOR Farby KABE ma wysokie walory dekoracyjne. Pierwsza występuje w bogatej palecie kilkudziesięciu melanży kolorystycznych, a druga ma dwadzieścia gotowych kompozycji z płatkami miki.

Oprócz tego marka Farby KABE stworzyła system komponowania melanży tynków mozaikowych – MARMURIT COLORATO i system komponowania mozaikowego tynku natryskowego na bazie barwionego kruszywa kwarcowego MOZAIKER AKORD COLORATO.

Można wykonać rzeczywistą próbkę mozaiki albo w aplikacji komputerowej MOZAIKER Farby KABE dowolnie miksować kruszywa i wirtualnie sprawdzić, jak będzie wyglądać nasz wymarzony tynk mozaikowy.

Tworząc melanż MARMURIT COLORATO, dobieramy grubość ziarna tynku (1 mm lub 1,5 mm) i następnie jedną z kilkudziesięciu gotowych kompozycji kolorystycznych albo komponujemy własną mozaikę. Wówczas należy wybrać granulację i składowe kolory kruszyw tynku mozaikowego – może ich być 8 i mogą się powtarzać. W przypadku mozaikowej masy tynkarskiej do natrysku MOZAIKER AKORD COLORATO wybieramy 6 kolorów kruszyw i do 4 porcji miki (od 0 do 4).

W ten sposób w programie otrzymujemy zindywidualizowaną kompozycję i kod do niej. Na uzyskanej wizualizacji możemy sprawdzić, czy efekt odpowiada założeniom wstępnym i preferencjom. Następnie możemy pobrać kompozycję (formułę i plik graficzny w PDF, zdjęcie w PNG) oraz kartę techniczną produktu. Wzory melanży są poglądowe przedstawiają jedynie orientacyjną kolorystykę wybranego produktu. Identyczność barwy i struktury jest zagwarantowana tylko w jednej partii produkcyjnej.

Uwaga: Struktura i właściwości podłoża oraz sposób aplikacji mogą wpływać na rzeczywisty efekt końcowy.

Trwały i wytrzymały tynk mozaikowy

Tynki mozaikowe cechują się wysoką odpornością na ścieranie, uszkodzenia mechaniczne, zabrudzenia, niekorzystne działanie wilgoci i czynników atmosferycznych. Zawierają absorbery UV i charakteryzują się bardzo dobrą elastycznością. Tynki mozaikowe Farby KABE łatwo utrzymać w czystości, co docenią zwolennicy praktycznych rozwiązań.

System MOZAIKER AKORD COLORATO jest szybki i łatwy w nakładaniu techniką natryskową AKORD. Podobnie jak MOZAIKER DECOR charakteryzuje się wysoką przyczepnością do podłoża, niską nasiąkliwością powierzchniową i dobrą paroprzepuszczalnością.

Tynk wielozadaniowy i uniwersalny

Tynki mozaikowe Farby KABE można stosować zarówno na podłożach mineralnych (np. beton, tynk cementowy i cementowo-wapienny), jak i na podłożach pokrytych dobrze związaną powłoką malarską na bazie tworzyw sztucznych. Nadają się nie tylko do budynków mieszkalnych, ale i użyteczności publicznej – sprawdzą się w obiektach ochrony zdrowia i oświatowo-wychowawczych. Można je aplikować na fasady budynków i na ściany wewnętrzne, co daje wiele możliwości aranżacyjnych. Mozaikową masą tynkarską MARMURIT dekoracyjnie wykańcza się ściany w pomieszczeniach o dużym natężeniu ruchu, czyli w klatkach schodowych, przedpokojach, korytarzach i innych ciągach komunikacyjnych. Jest wykorzystywana również do elementów architektonicznych występujących na elewacjach budynków – trafia na cokoły, pilastry, gzymsy, podmurówki, do strefy okiennej i wejściowej, na naroża. 

Supreme Poradnik