Szwajcarska jakość:

Swiss Standards

Nowy mural w Krakowie

Miło nam poinformować, że powstał kolejny mural przy wymalowaniu, którego wykorzystane zostały produkty Farby KABE.


Malowidło powstało w ramach pierwszego międzynarodowego kongresu Open Eyes Economy Summit oraz kolejnej już edycji Dizajn-Biznes-Kraków, czyli serii wydarzeń dotyczących tematyki związanej z designem oraz przestrzenią miejską.
Projekt wykonany został w Krakowie na ścianie budynku na ul. Długiej 72 (od strony ul. Kolberga). Ma bardzo duże przesłanie emocjonalne i pasuje do tematu prac jakim jest „Miasto-Idea”.


„Miasto-Idea” to więcej niż nowoczesna metropolia. To miejsce życia mieszkańców, w przestrzeni której rozwiązywane  są problemy zarówno miasta jako całości, jak i te, wynikające z potrzeb pojedynczych mieszkańców. To żywe organizmy, w strukturach których funkcjonują i wzajemnie przenikają się sieci usług, transportu, infrastruktury, bezpieczeństwa publicznego czy administracji i kultury. Oparte o zasady zrównoważonego rozwoju, „Miasto-Idea” to harmonijne połączenie tych bytów,  a pierwsze miejsce zawsze zajmuje w nim mieszkaniec.


Autorem malowidła jest Olaf Cirut, znany m.in. z realizacji malowidła na Rondzie Mogilskim, gdzie również zostały wykorzystane produkty Farby KABE.