Szwajcarska jakość:

Swiss Standards

Jubileusz 20 lat Farby KABE w Polsce

Szanowni Państwo,


Jesteśmy na rynku polskim już 20 lat!… a wszystko zaczęło się ponad 100 lat temu, kiedy to w 1908 roku, w niewielkim szwajcarskim miasteczku Gossau, Karl Bubenhofer założył firmę handlową, dostarczającą farby firmom malarskim.

Karl Bubenhofer był przedsiębiorcą, ale również artystą. Specjalizował się w renowacji wnętrz obiektów sakralnych.

Wiele kościołów w Szwajcarii jest zdobionych malowidłami ściennymi jego autorstwa. W 1926 roku podejmując nowe wyzwania, sprzedał firmę handlową i założył fabrykę farb pod marką KABE Farben (skrót od imienia i nazwiska)… od tego momentu rozpoczyna się nowy rozdział historii…

                 

Przez kolejne lata następował ciągły, dynamiczny rozwój fabryki a umiejętne dostosowanie się do nowych wyzwań rynku i oczekiwań Klientów pozwalał na wprowadzanie do oferty nowych produktów. Wkrótce oferta KABE Farben poza farbami została wzbogacona o tynki cienkowarstwowe, farby przemysłowe i proszkowe oraz farby i tynki mineralne na bazie potasowego szkła wodnego. W taki oto sposób firma KABE Farben Karl Bubenhofer AG stała się prekursorem i liderem w dziedzinie technologii produktów mineralnych, podbijając międzynarodowe rynki pod prezesurą kolejnego następcy rodziny Bubenhofer - Ericha Bubenhofer, który przejął zarządzanie w 1986 roku…
               
W Polsce Firma rozpoczęła swoją działalność w roku 1995 r. jako polsko – szwajcarska spółka partnerska Farby KABE Polska. Prezesem i współwłaścicielem był Ryszard Szajter, który przez swój zapał i zaangażowanie sprawił, że szwajcarska marka została doceniona przez Klientów i stała się rozpoznawalna w Polsce.
               

W ciągu kolejnych 20 lat działalności na rynku polskim, firma ugruntowała swoją pozycję wiodącego dostawcy produktów na elewacje i do wnętrz. Firma Farby KABE Polska jest również liczącym się kontrahentem na rynku konserwatorskim. Na liście obiektów referencyjnych znajduje się wiele polskich zabytków, m.in.: Muzeum Pałacowe w Wilanowie, Pałac Ogińskich w Siedlcach, Kamienice w Kazimierzu Dolnym, Bazylika na Jasnej Górze w Częstochowie, Pałac Branickich w Białymstoku i wiele innych.
                                             

Szwajcarskie pochodzenie zobowiązuje – pielęgnowanie tradycyjnych, szwajcarskich wartości daje gwarancję, że produkty Farby KABE cechują się najwyższą jakością oraz niezawodnością.

                                               

Misją Firmy Farby KABE od lat jest: „Dostarczanie nowoczesnych produktów dekoracyjno – ochronnych tak, aby zawsze cieszyły się pełną aprobatą i zaufaniem naszych Klientów – solidnie spełniając swoje zadanie przez długie lata … ”Świętowanie Jubileuszu rozpoczęliśmy od przygotowania kalendarzy. Są one wyjątkowe bo powiązane 20-leciem istnienia firmy na rynku polskim.

Kalendarz Wizerunkowy jest zwieńczeniem akcji muralowej, która z wielkim zaangażowaniem była prowadzona przez Farby KABE w całym 2014 roku.

Kalendarz ten to 12 prac artystycznych opartych na wykonanych muralach, przedstawionych w nowym wymiarze. Nawiązują one do historii i okoliczności ich powstawania.

Na kalendarzu widoczny jest znak Farby KABE oraz znak SWISS FORMULA, który nawiązuje do szwajcarskiej jakości naszych produktów.